Feng Shui Turkey | Bir İç mimarın gözünden Feng Shui
1007
post-template-default,single,single-post,postid-1007,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Bir İç mimarın gözünden Feng Shui

03 May Bir İç mimarın gözünden Feng Shui

İç Mimar Ceren Ateş, Amerika’da öğrenimi sırasında tanıştığı Feng Shui öğretisini, Türkiye’de Master Esra Koyuncu ve Grand Master Raymond Lo eğitimleri ile profesyonel seviyeye taşıdı. Şimdi başladığı her iç mimari projeyi Feng Shui haritasına göre ele alıyor. 

  • Mesleğiniz nedir, Feng Shui öğretisine merakınız nasıl başladı?

İç Mimarım. Feng Shui ile Amerika’da okurken tanıştım. O zaman tamamen hobi olan bu öğreti ile asıl 2009 yılındaki Naturel Fuarında Esra Koyuncu’nun seminerine katılmam ile başladı.

  • Eğitim almaya nasıl karar verdiniz? Hangi eğitimleri aldınız?

Naturel Fuarındaki seminer sayesinde daha çok sorularım oluştuğu gibi merakımda kabardı ama piyasada Feng Shui eğitim kitaplarının çeşitliliği de aklımı karıştırdı. Esra Hanımın kitabını okuduktan sonra Master Raymand Lo’nun İstanbul’a eğitim için gelecek olması beni bu serüvene sürükledi.

İlk önce Master Lo’dan Feng Shui eğitimi aldım. Ardından Meltem Özertem ile ders çalışmalara başladık. Ardından Esra Koyuncu’dan Çin Astrolojisi ve I Ching eğitimi aldım. Geçen sene ilk defa Türkiye’de açılan ileri seviye eğitime’de Master Raymond Lo önderliğinde katıldım. Son olarak da Master Raymond Lo’dan Çin Astrolojisi ve I Ching eğitimi alarak tüm eğitimleri tamamlamış oldum. Bu sayede uzmanlık sınavına girmeyi hak kazandım ve sınavı da başarı ile geçtim.

  • Tebrik ederiz. Artık Uluslararası IFSA sertifikalı bir Feng Shui uzmanısınız. Feng Shui felsefesini öğrendikçe seni en çok neler etkiledi, şaşırttı?

Eğitimlerden önce sadece evin bereketini nasıl arttırabileceğimi öğreneceğimi sanıyordum. Esra Hanımın kitabını da okuyunca bu felsefenin ne kadar engin olduğunu ve tüm hayatımızı etkilediğini fark ettim. Nitekim Feng Shui’yi öğrendikçe beni de en çok etkileyen toprağın bize yaptırımlarını nasıl fark etmeden, o direnç ve zorluklarla yaşadığımızı ve uyumu yakaladıktan sonra her şeyin ne kadar kolay ve akıcı olmaya başladığını, bize yardımcı olduğunu gördüm. Bu sadece bereket için değil, her türlü fiziksel ağrıdan hastalıklara, ilişki sorunlarından uyumlarına kadar etkilediğini görmekse beni hepten bu işin içine çekti.

  • Mesleğini uygulamada nasıl farklılıklar yaşadın? Feng Shui öncesi ve sonrası var mı?

Bir iç mimar olarak artık Feng Shui haritasına bakmadan bir mekânın tasarımına bile başlamak istemiyorum. Çünkü biliyorum ki Feng Shui uygun yaşanıldığında hem yaşayan kişi hayatının her açısından bereketlenip, destek görecek hem de ben böyle bir yardımı danışanıma sunduğum için bu iyi enerji dönüp dolaşıp bana geri gelecek. Ayrıca bir tasarımcı olarak başlangıç noktasının olması da çok büyük bir fırsat oldu. Feng Shui’den önce tasarıma da nerden başlayacağımı bilemezken şimdi en azından nasıl bir oturma planı olması gerekliliğinin farkındalığı ile işe başlıyorum. Feng Shui enerji haritasına uygun renkleri seçiyorum, sonunda bir bakıyorum ki iş yüküm bile azalmış.

  • Feng Shui öğretisinin sizin hayatınıza nasıl katkıları oldu?

Öncelikle tabi ki kendime ve çevreme uyguladım. Çok kısa süre içinde uyguladığım kişilerden olumlu dönüşler almaya başladım. En başta 3 ailenin ev satın almasına ön ayak oldum, bir danışanım gelirini üçe katladı ve tabi ki ben de kendime baktığımda iş anlamında ne kadar yol aldığımı ve psikolojik anlamda da ne kadar yol gösterdiğini fark ettim. Yeni bir mesleğimin olması da sanırım en büyük artısı oldu.

Ceren Ateş’e bu güzel söyleşi için çok teşekkür ederiz. Kendisinin çalışmalarına www.cerenates.com web sitesinden ve @cerenates_fengshui instagram adresinden ulaşabilirsiniz.

Grand Master Raymond Lo ile Feng Shui Eğitimi’nin ilk modülü Kasım 2016 tarihinde İstanbul’da gerçekleşecek. Siz de meslek hayatınızda ve günlük yaşamınızda yeni bir boyut kazandıracak bu eğitim hakkında detaylı bilgi almak isterseniz eğitim sayfamıza göz atın.

No Comments

Post A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Barkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Termal Etiket Eco Termal etiket, yüzeyinde hami bir katman bulunmayan miktar çeşididir. Kumbara üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı beraberlik birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir dahi bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Bu termal etiketlere yumruk termal olarak (ısıyla) yapılır ve yerde yüzden ribon kullanılmaz. Ribon kullanımı olmadığı için tahakküm maliyeti sıfıra yakındır.
Dijital Baskı ve baskı etiketi teknolojileri geliştikçe firmaların büyük ebatlı etiket ihtiyaçlarına da dijital çözümler sunulmaya başlamıştır. Böylece, birbirinden canlı renklerin ve kusursuz çizgilerin hakimiyetindeki büyük ebatlı dijital baskı etkileri; kurumsal firmaların reklam kampanyalarındaki en iddialı unsurlarına dönüşmüştür.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Botoks esas olarak ciltte kırışık azaltmak amacıyla çok yaygın kullanılmaktadır ve tehlikeli bir yan etkisi bilinmemektedir. Mide botoksu uygulaması ise standart bir endoskopik işlem olduğundan literatürde bildirilmiş önemli bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı olanlar ve botoksa karşı alerjisi olan kişilerde işlemin uygulanması uygun değildir. Botoks işlemleri genel olarak estetik operasyonlarda, ciltteki kırışıklıkları azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu noktada hem estetik, hem de obezite tedavisi amaçlı yapılan botoks uygulamalarının uygun hastalara yapıldığında bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı yaşayan, botoks alerjisi olduğunu düşünen ve gastrit, ülser vb. mide rahatsızlığı olan hastalar durumlarının hekimlerine belirtmeli ve gerekli tetkiklerin yapıldığına dikkat etmelidir. Bunun yanı sıra hastaların botoks uygulaması yaptırırken tecrübeli bir hekim ve tam donanımlı bir hastane tercih etmeleri büyük önem taşımaktadır.

Nasıl uygulanır?

Anestezi Hekimi eşliğinde endoskopik yöntemle kesisiz olarak mideye ulaşılır ve mide içerisinde ortalama 20 noktaya yapılan Botulinum toksini sayesinde uzun açlık süresi, geç acıkma, iştah kontrolü ve çabuk doyma gibi etkiler kazandırılan hasta hızla kilo verir.

İşlem endoskopik yolla, ameliyat riskine girmeden ve özel bir hazırlığa gerek duyulmadan yapılabilmekte ve 10-15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanabilmektedir. 1-2 saat sonra kişi sosyal yaşantısına dönebilir.

Mide botoksu sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Fastfood gibi hızlı tüketilen gıdalar, asitli içecekler tüketilmesi zararlıdır. Botoks uygulanan hastalar daha geç acıkmakta, daha az porsiyonlarla doymakta, daha erken tokluk hissetmektedir.

Mide Botoksu Kimler için Uygundur?

Mide botoksu aslında kilo vermek isteyen herkese uygulanabilir. Bu işlem bir ameliyat değildir. Ancak hasta seçimi önemlidir. Vücut kitle indeksi 40’ın üzerinde olan ve ameliyat ile başarı elde edilebilecek hastalarda mide botoksunun çok faydalı olmayacağını söylemek gerekir. Bu noktada fazla kiloları olan ama ameliyat edilecek kadar da obez olmayan ve kilo vermek isteyen hastalar ideal hasta grubunu oluşturur. Midesinde ülser veya gasrit olan hastalarda ise öncelikle bu hastalıkların uygun tedavisi gerçekleştirildikten sonra mide botoksu uygulanabilir.

Botoks esas olarak ciltte kırışık azaltmak amacıyla çok yaygın kullanılmaktadır ve tehlikeli bir yan etkisi bilinmemektedir. Mide küçültme ameliyatı uygulaması ise standart bir endoskopik işlem olduğundan literatürde bildirilmiş önemli bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı olanlar ve botoksa karşı alerjisi olan kişilerde işlemin uygulanması uygun değildir. Botoks işlemleri genel olarak estetik operasyonlarda, ciltteki kırışıklıkları azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu noktada hem estetik, hem de obezite tedavisi amaçlı yapılan botoks uygulamalarının uygun hastalara yapıldığında bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı yaşayan, botoks alerjisi olduğunu düşünen ve gastrit, ülser vb. mide rahatsızlığı olan hastalar durumlarının hekimlerine belirtmeli ve gerekli tetkiklerin yapıldığına dikkat etmelidir. Bunun yanı sıra hastaların botoks uygulaması yaptırırken tecrübeli bir hekim ve tam donanımlı bir hastane tercih etmeleri büyük önem taşımaktadır.

Mide Küçültme Ameliyatı Olmanın Faydaları?

Bu ameliyat ile vücuttaki fazla kilonun ortalama %60'ı oldukça kısa sürede kolaylıkla verilir. Mide bağırsak sistemindeki yiyecek geçiş sisteminde bir değişikliğe gerek kalmaz. Mide küçültme ameliyatından sonra metabolik bozukluklar daha çabuk sürede düzelir.

Mide botoksu sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Tüp mide ameliyatı kapalı yapıldığı için, ameliyat sonrası ağrı çok azdır ve estetik sonuçlar da oldukça başarılıdır. Fotoğrafta ameliyat olan bir hastanın ameliyattan 10gün sonrası durumu paylaşılmış, birkaç ay sonra da bu çizgiler de hemen hemen kaybolmuştur. Hastalar, ameliyat sonrası hemen ayağa kalkabilir ve 3. günde evlerinde, 6 ila 7. günde de işlerine dönebilirler

Mide Botoksu Kimler için Uygundur?

Mide Kelepçesi Ameliyatı: Bu operasyonda tüp mide ameliyatından farklı olarak, mide kelepçesi ameliyatının geri dönüşü mümkündür. Midenin üst kısmındaki cep daha küçüktür ve gıdalar tüketildiğinde bu cep hemen dolduğundan dolayı tokluk daha çabuk hissedilir. Hasta istediği kiloya eriştiğinde isterse gastrik bandı çıkartılır.