Feng Shui Turkey | Çin Yeni Yıl Etkinliği
1206
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-1206,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Çin Yeni Yıl Etkinliği

 

Çin takviminde yeni yılı 16 Şubat’ta karşılıyoruz.

 

Niye yeni yıl bizden farklı bir günde kutlanıyor derseniz, sebebi Çinlilerin hem ay, hem de güneş takvimini kullanmaları. Festival ve bayramlarda ay takvimi; diğer tüm etkinliklerde ise güneş takvimi kullanılıyor.

 

Güneş ve ay takvimi arasında oluşan farktan dolayı Çin’de yeni yıl her sene değişik bir günde kutlanıyor. Bu kutlama Çin’de Bahar Bayramı olarak geçiyor. Yeni yıl baharla, doğanın canlanmasıyla başlıyor.

 

Biz de bu sene sizinle şehirden kaçalım, Çin yeni yılını, çam kokuları içinde, Atatürk’ün de kaldığı muhteşem Splendid otelinde, nefis yemekler ve harika bir hafta sonu programıyla kutlayalım dedik. Bu programda neler var, neler…

 

Eğer Cumartesi erken saatte gelmeyi tercih ederseniz adada bir fayton turu yapabilirsiniz. Öğle yemeğini Nizam’da doğa içinde ve deniz üstünde Hermann’ın lokantasında yiyebilirsiniz. Öğleden sonra odalarınıza yerleşir ve biraz dinlenirsiniz. Akşamüstü 17:00’de Esra Koyuncu ve Meltem Özertem sizlere 2018 Köpek Yılının inceliklerini anlatacaklar. Hem de kek, kurabiye ve sıcak şaraplar eşliğinde. Sonra Splendid Palas’ın meşhur, nefis açık büfesi bizi bekliyor olacak. Akşam sohbet, müzik ve Splendid’in keyifli ortamı adalılarla birlikte istediğiniz saatlere kadar uzayacak. Çok da kendinizi yormayın. Çünkü sabah erkenden kalkacağız. Mehmet ve Sulhi bize adanın etrafında koşu ve yürüyüş yaptıracaklar. 9:30’da otelde hazır olmalıyız. “Healing Your Spine” kitabının yazarı değerli bioenerji üstadı Stefan Rippel bize Qi Gong yaptıracak. Sonrasında ise nefis bir açıkbüfe kahvaltı var. Kahvaltıdan akşam siz gidene kadar Esra ve Meltem sizlere birebir Çin astroloji tablonuz ile ilgili yarımşar saatlik seanslar verecekler. Bu seanslar belki de hayatınızda o an duymayı beklediğiniz bir dürtüyü harekete geçirebilir. Çin astrolojisi çok sade, ancak bir o kadar da derin bir ilimdir. Çin’de eskiden imparatorlar astrologları olmadan adım bile atmazlarmış. Şimdi de birçok iş insanının önemli işleri için bu bilimden faydalandığını biliyoruz. Seanslar için lütfen önceden doğum tarihlerinizi bildirin. Randevu saatleriniz size daha sonra bildirilecektir.

 

17-18 Şubat hafta sonu sizlerle birlikte olmak için sabırsızlanıyoruz. Siz de lütfen hemen rezervasyonunuzu yaptırın. Çünkü bu özel hafta sonu için yerlerimiz sınırlı.

 

Programın detaylarını aşağı bulabilirsiniz.

 

Eğitmen: ESRA KOYUNCU – MELTEM ÖZERTEM

 

Eğitim tarihi:  17-18 Şubat 2018

 

Eğitim mekanı:  Splendid Palas Büyükada

 

Eğitim Programı:

 

17 Şubat Cumartesi

 • Check-in (odalara geçiş 14:00’ü bulabilir)
 • Ada turu (fayton/yürüyüş) – opsiyonel, fiyatlara dahil değil
 • Hermann’da doğa içinde öğle yemeği – opsiyonel, fiyatlara dahil değil
 • 17:00 – 19:00 – 2018 Köpek Yılı sunumu (eğitmenler: Esra Koyuncu ve Meltem Özertem / sıcak şarap ve kek/kurabiye eşliğinde)
 • 20:00 Akşam yemeği (zengin açık büfe)
 • Yemekten sonra sohbet/eğlence/müzik

 

18 Şubat Pazar

 • 7:45 Sabah koşu/yürüyüş ada turu
 • 9:30 “Healing Your Spine” kitabının yazarı, bioenerji uzmanı Stefan Rippel ile Qi Gong
 • Kahvaltı (açık büfe)
 • 10:30 – 13:30 Yarım saatlik randevularla Esra ve Meltem’den birebir Çin astrolojisi seansları
 • 13:30 Öğle yemeği
 • 14:30 – 16:30 Yarım saatlik randevularla Esra ve Meltem’den birebir Çin astrolojisi seansları
 • 15:00 Çay Saati
 • 17:00 Ayrılış
Oda Fiyatları

Cumartesi öğle yemeği ve ada turu (fayton) fiyatlara dahil değildir.

 

Rezervasyon için  0 (216) 382 69 50, splendidhotel.net  ya da info@splendidhotel.net

 

Eğitim takvimi için lütfen tıklayın.

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
En güzel cami halısı burda.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir.
Barkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
mide botoksu Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Termal Etiket Eco Termal etiket, yüzeyinde hami bir katman bulunmayan miktar çeşididir. Kumbara üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı beraberlik birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir dahi bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Bu termal etiketlere yumruk termal olarak (ısıyla) yapılır ve yerde yüzden ribon kullanılmaz. Ribon kullanımı olmadığı için tahakküm maliyeti sıfıra yakındır.
Dijital Baskı ve baskı etiketi teknolojileri geliştikçe firmaların büyük ebatlı etiket ihtiyaçlarına da dijital çözümler sunulmaya başlamıştır. Böylece, birbirinden canlı renklerin ve kusursuz çizgilerin hakimiyetindeki büyük ebatlı dijital baskı etkileri; kurumsal firmaların reklam kampanyalarındaki en iddialı unsurlarına dönüşmüştür.