Feng Shui Turkey | Çin Yeni Yıl Etkinliği
1206
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-1206,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Çin Yeni Yıl Etkinliği

 

Çin takviminde yeni yılı 16 Şubat’ta karşılıyoruz.

 

Niye yeni yıl bizden farklı bir günde kutlanıyor derseniz, sebebi Çinlilerin hem ay, hem de güneş takvimini kullanmaları. Festival ve bayramlarda ay takvimi; diğer tüm etkinliklerde ise güneş takvimi kullanılıyor.

 

Güneş ve ay takvimi arasında oluşan farktan dolayı Çin’de yeni yıl her sene değişik bir günde kutlanıyor. Bu kutlama Çin’de Bahar Bayramı olarak geçiyor. Yeni yıl baharla, doğanın canlanmasıyla başlıyor.

 

Biz de bu sene sizinle şehirden kaçalım, Çin yeni yılını, çam kokuları içinde, Atatürk’ün de kaldığı muhteşem Splendid otelinde, nefis yemekler ve harika bir hafta sonu programıyla kutlayalım dedik. Bu programda neler var, neler…

 

Eğer Cumartesi erken saatte gelmeyi tercih ederseniz adada bir fayton turu yapabilirsiniz. Öğle yemeğini Nizam’da doğa içinde ve deniz üstünde Hermann’ın lokantasında yiyebilirsiniz. Öğleden sonra odalarınıza yerleşir ve biraz dinlenirsiniz. Akşamüstü 17:00’de Esra Koyuncu ve Meltem Özertem sizlere 2018 Köpek Yılının inceliklerini anlatacaklar. Hem de kek, kurabiye ve sıcak şaraplar eşliğinde. Sonra Splendid Palas’ın meşhur, nefis açık büfesi bizi bekliyor olacak. Akşam sohbet, müzik ve Splendid’in keyifli ortamı adalılarla birlikte istediğiniz saatlere kadar uzayacak. Çok da kendinizi yormayın. Çünkü sabah erkenden kalkacağız. Mehmet ve Sulhi bize adanın etrafında koşu ve yürüyüş yaptıracaklar. 9:30’da otelde hazır olmalıyız. “Healing Your Spine” kitabının yazarı değerli bioenerji üstadı Stefan Rippel bize Qi Gong yaptıracak. Sonrasında ise nefis bir açıkbüfe kahvaltı var. Kahvaltıdan akşam siz gidene kadar Esra ve Meltem sizlere birebir Çin astroloji tablonuz ile ilgili yarımşar saatlik seanslar verecekler. Bu seanslar belki de hayatınızda o an duymayı beklediğiniz bir dürtüyü harekete geçirebilir. Çin astrolojisi çok sade, ancak bir o kadar da derin bir ilimdir. Çin’de eskiden imparatorlar astrologları olmadan adım bile atmazlarmış. Şimdi de birçok iş insanının önemli işleri için bu bilimden faydalandığını biliyoruz. Seanslar için lütfen önceden doğum tarihlerinizi bildirin. Randevu saatleriniz size daha sonra bildirilecektir.

 

17-18 Şubat hafta sonu sizlerle birlikte olmak için sabırsızlanıyoruz. Siz de lütfen hemen rezervasyonunuzu yaptırın. Çünkü bu özel hafta sonu için yerlerimiz sınırlı.

 

Programın detaylarını aşağı bulabilirsiniz.

 

Eğitmen: ESRA KOYUNCU – MELTEM ÖZERTEM

 

Eğitim tarihi:  17-18 Şubat 2018

 

Eğitim mekanı:  Splendid Palas Büyükada

 

Eğitim Programı:

 

17 Şubat Cumartesi

 • Check-in (odalara geçiş 14:00’ü bulabilir)
 • Ada turu (fayton/yürüyüş) – opsiyonel, fiyatlara dahil değil
 • Hermann’da doğa içinde öğle yemeği – opsiyonel, fiyatlara dahil değil
 • 17:00 – 19:00 – 2018 Köpek Yılı sunumu (eğitmenler: Esra Koyuncu ve Meltem Özertem / sıcak şarap ve kek/kurabiye eşliğinde)
 • 20:00 Akşam yemeği (zengin açık büfe)
 • Yemekten sonra sohbet/eğlence/müzik

 

18 Şubat Pazar

 • 7:45 Sabah koşu/yürüyüş ada turu
 • 9:30 “Healing Your Spine” kitabının yazarı, bioenerji uzmanı Stefan Rippel ile Qi Gong
 • Kahvaltı (açık büfe)
 • 10:30 – 13:30 Yarım saatlik randevularla Esra ve Meltem’den birebir Çin astrolojisi seansları
 • 13:30 Öğle yemeği
 • 14:30 – 16:30 Yarım saatlik randevularla Esra ve Meltem’den birebir Çin astrolojisi seansları
 • 15:00 Çay Saati
 • 17:00 Ayrılış
Oda Fiyatları

Cumartesi öğle yemeği ve ada turu (fayton) fiyatlara dahil değildir.

 

Rezervasyon için  0 (216) 382 69 50, splendidhotel.net  ya da info@splendidhotel.net

 

Eğitim takvimi için lütfen tıklayın.