Feng Shui Turkey | Çinliler Yeni Yılı Nasıl Karşılıyor?
576
post-template-default,single,single-post,postid-576,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Çinliler Yeni Yılı Nasıl Karşılıyor?

03 Şub Çinliler Yeni Yılı Nasıl Karşılıyor?

Yeni bir yıla daha girerken Çinlilerin yeni yılı nasıl karşıladıklarını merak ettim.

Çinliler yeni yıla girerken tüm evi bir güzel temizleyip, çamaşırları yıkıyorlar, çünkü yılbaşı ve onun ertesi gün bu işleri yapmak şanslarını da su ile akıtmak demek… Kimi eski toprak Çinliler şansı kaçmasın diye bu iki gün saçlarını ve hatta bedenlerini bile yıkamazlarmış.

Yeni yıla yeni giysilerle giriyorlar. Bu yeni başlangıçları ve sene içindeki bereketi ifade ediyor. Evin içine mutlaka yeni sene ile ilgili şans, bereket, sağlık, huzur getirecek sözler asıyorlar. Hatta bu sözleri kimi zaman evin yaşlıları kendi elleri ile hazırlıyorlar. Şekerler satın alarak bunu özel şekerleme kutularına koyuyorlar. Tüm şans kutunun içinde anlamına geliyor. Bunu gelen ziyaretçilere ikram ediyorlar. Sevseniz de sevmeseniz de bir tane almalısınız. Yoksa bütün sene şansınız yaver gitmeyebilir.

İki gün boyunca dost ve akrabalarla görüşülüyor, ancak üçüncü günde artık buna bir son veriliyor. Yoksa senenin geri kalanını kavga ve tartışmalarla geçirebilirsiniz.

Bir de içinde Çin paraları olan kırmızı zarflar veriyorlar birbirlerine. Özellikle de çocuklara ve evli olmayanlara. Bu iyi şans getiriyor.Yeni senenin bahar ile başlaması çok güzel, çok anlamlı geliyor bana. Bütün bu gelenekler ailelerin, dostların önemini, evrenin dengesini ve yaşamın doğal ritmini hatırlatıyor. Keçi yılı herkese mutluluklar, güzellikler, huzur, bolluk ve bereket getirsin.

No Comments

Post A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Barkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Termal Etiket Eco Termal etiket, yüzeyinde hami bir katman bulunmayan miktar çeşididir. Kumbara üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı beraberlik birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir dahi bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Bu termal etiketlere yumruk termal olarak (ısıyla) yapılır ve yerde yüzden ribon kullanılmaz. Ribon kullanımı olmadığı için tahakküm maliyeti sıfıra yakındır.
Dijital Baskı ve baskı etiketi teknolojileri geliştikçe firmaların büyük ebatlı etiket ihtiyaçlarına da dijital çözümler sunulmaya başlamıştır. Böylece, birbirinden canlı renklerin ve kusursuz çizgilerin hakimiyetindeki büyük ebatlı dijital baskı etkileri; kurumsal firmaların reklam kampanyalarındaki en iddialı unsurlarına dönüşmüştür.