Feng Shui Turkey | Çizim Becerileri ve Pusula Kullanımı
59
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-59,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Çizim Becerileri ve Pusula Kullanımı

 

Bir Feng Shui analizi yapabilmek için mekanın ölçekli bir çizimine ihtiyaç duyulur. Mekanı yönlere bölmek, ön cephesini saptamak, doğru ölçümleri yapabilmek bir Feng Shui analizinin temelini oluşturur. Bu temeli doğru kuramazsanız bütün çalışmanız boşa gider. Bu kurs çizim ve pusula kullanımında profesyonelleşmek isteyenler için hazırlandı. Ruhunda mükemmeliyetçilik olanlar ve yüksek standartta uzman olmak isteyenler bu kursu kaçırmamalı.

 

Gerekli malzemeler: Varsa laptop ve MS Powerpoint yazılımı, Luo Pan pusulası ya da izci pusulası, cetvel, renkli kalemler

 

Eğitmen: ESRA KOYUNCU

Kurs tarihi:  17 Mart 2018

Kurs süresi:  10:30 – 13:00

Katılım ücreti: 500 TL + KDV

Kurs Katılım Şartları: GM Raymond Lo/Esra Koyuncu Feng Shui kursunu almış olmak.

 

Eğitime online kayıt yaptırmak için lütfen tıklayın.

 

Bu eğitimlere katılmak için Master Lo’nun Feng Shui eğitimini ya da Esra Koyuncu’nun Yoğun Temel Feng Shui Eğitimini almış olmak gerekmektedir.

 

Eğitim takvimi için lütfen tıklayın.

 

Kurs mekanı ile ilgili bilgi almak için lütfen tıklayın.

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.