Feng Shui Turkey | Esra Koyuncu ile Maymun Yılına Giriş Feng Shui Etkinliği
887
post-template-default,single,single-post,postid-887,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Esra Koyuncu ile Maymun Yılına Giriş Feng Shui Etkinliği

22 Ara Esra Koyuncu ile Maymun Yılına Giriş Feng Shui Etkinliği

Maymun yılı tüm hızıyla geliyor

Aman Yarabbim, o ne hafta sonuydu öyle. Acaba Feng Shui’yi bırakıp show dünyasına mı girsek? Maymun Yılı etkinliğimizin sonunda o kumbiya etekleri ile dans ederken insan kendini resmen prenses gibi hissediyor. Bu sene Maymun Yılı öngörülerimizi Zorlu Center’daki Raffles Istanbul‘da paylaştık. Bilet gelirleri Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneğiyararına satılan etkinliğe Feng Shui’ye merak duyan ve Türkiye’deki Feng Shui camiasını oluşturan birçok kişi katıldı. Neler konuşuldu, neler? Merak ediyorsanız okumaya devam edin…

Çin yeni seneyi 8 Şubat’ta kutlayacak. Ancak 8 Şubat bizde sömestir tatiline geldiği için Batı takvimine uygun olarak 31 Aralık öncesi yapalım dedik. Her sene öğrencilerimiz ve danışanlarımız ile o senenin nasıl geçeceğine dair öngörülerimizi paylaşırız. Bu sene hem öğrenci, hem de Feng Shui ile ilgilenenlerin sayısı arttığı için güzel bir mekan arayışına girdik. Geçen sene Feng Shui kursumuzun sonunda yaptığımız saha çalışmasında yeni açılan Raffles Hotel’i incelemiştik. Raffles Hotel bizden tam puan almıştı. O halde daha güzel nereyi bulacaktık? Raffles Hotel bize nefis bir fuayesi olan, nefis bir toplantı odasını tahsis etti. Her şey mükemmel hazırlanmıştı.

İzleyiciler Coldplay’in yeni şarkısı “Adventure of a Lifetime” ın klibiyle salona girdiler. Bu klipte dans eden şempanzeler var. Herhalde bu senenin ruhuna daha uygun bir klip bulamazdık. Havaya girmek istiyorsanız  linke tıklayarak izleyebilirsiniz. http://bit.ly/1QEKTZg Bu parça bu sene bizim şarkımız.

Açılışı sevgili Cigdem Tacal yaptı. Çiğdem hem mimar, hem Feng Shui’ci, aynı zamanda Çiğdem her şeyden, her konudan anlayan derin bir kişi. Uzun senelerden beri dostuz ve beraber çalışırız. Çiğdem açılış konuşmasında Feng Shui’nin Batı dünyasında nasıl yerini bulduğunu, Doğu, Batı düşünce yapılarının farklarını ve insanları nasıl etkilediğini anlattı. Harika konuşmasının ardından sahneye geçen sene müthiş bir başarı ile adını duyuran gencecik ve ışık dolu bir insan çıktı: Duygu Kayaman.

Duygu Kayaman, Turkcell ile görme engellilerin gündelik hayatlarını kolaylaştıran bir yazılım geliştirdi. “Hayal Ortağım” adını verdiği bu proje ile geçen sene MIT Techology Review tarafından 35 Yaş Altı Yenilikçiler Yarışması’nda ödül kazandı. Bu ödül daha önce Facebook’dan Mark Zukkenberg’e, Google’dan Sergey Brin’e ve Grafen’in öncüsü Nobel fizik ödüllü Konstantin Novoselov’a verilmişti. Boru değil yani. Görme engelliler doğru eğitim alırsa ve doğru yönlendirilirse neler yapabileceklerini gösteriyor Duygu. Küçük yaşlarda görme yeteneğini kaybeden Duygu bize ilham veren hayat hikayesini anlattı. Ailesinin ona nasıl destek olduğunu ve eğitimin ne kadar önemli olduğunu öğrendik. Onun içindir ki bu etkinliğin bilet gelirlerini bu eğitimleri sağlayan Parıltı Derneği’ne bağışladık. Minik bir kıvılcım yaratmaya katkımız olmuş ise ne mutlu bize…

Sıra geldi maymun yılında bizi nelerin beklediğine. Ama bunun için Feng Shui’nin temel teorilerini bilmek lazım. Kağıt kalemler ele, tüm salonda notlar alınıyor, fotoğraflar çekiliyor. Temeli de aldıktan sonra başladık gündemi konuşmaya. Çinliler ilginç insanlar, ne de ilginç bir buluş yapmışlar Çin takvimi ile. Elementlerden oluşan bu takvim zamanın da ne şekilde geçeceğini bize gösteriyor. Bu takvim 60 yıllık döngülerle çalışıyor. Yani 60 yılda bir aynı sene yaşanıyor. O halde gidelim bakalım ne olmuş 1956’da. Dünya ne durumdaymış, memleketimiz ne durumdaymış, insanlar ne durumdaymış?

Eh biraz içimiz kapanmadı değil ama neyse ki ateş elementi güneş gibi imdadımıza yetişiyor. Çünkü ateş mutluluk ve eğlence demek. 1956’da neler olmuş neler eğlence dünyasında. Ardarda videolar bizi o yıllara götürdü. Elvis’ler mi istersiniz, Doris Day’ler mi? Yoksa o müthiş güzel, Marilyn Monroe’ya mı gözümüzü çevirsek?

Elementler duygularımızı da etkiliyormuş. Duygularımız da ekonomiyi, ne ilginç. Bu sene bereketli sektörler hangileriymiş, sağlıkta nelere dikkat etmeliymişiz? Hepsini öğrendik. Bir de Feng Shui örneği dinledik. Hepimiz biraz biraz biliyoruz artık Feng Shui’yi ama gerçek bir örneği dinlemek gibisi yok. Çünkü daha taze, yeni, seçimlerden önce yaşanmış bir gayrimenkul projesi başarısı. Ve Feng Shui’nin buna etkisi. Ne mutluyuz ki artık buna değer veren, önemini keşfetmiş, anlamış olan firmalar var. Onlar öncü, onlar fark yaratan firmalar. Yoksa Türkiye’de elini sallasan bir gayrimenkul projesine çarpıyor. Ama yin yang gibi doğrusunu yanlışını ayırt etmek gerekiyor. Bu örneğin ardından kendi evimizde bu sene nelere dikkat etmemiz gerektiğini öğrendik. Komik koruyucu semboller var. Mesela komşu kaçırtan Ba gua aynası, kötülere göğüs geren Ki Lin. Yarı ejderha, yarı at, tuhaf mistik bir hayvan. Koyuyorsunuz negatif enerjiye bakacak şekilde, sizi koruyor.

Konsantrasyon tam bitecekken, o da ne? Kısa bir ara oldu. Ama koşarak geri döneceğiz, çünkü ikinci yarıda burçlar anlatılıyor. İşte bu bizi gerçekten en çok ilgilendiren konu. Biz ne olacağız? Bu sene aşk mı var, para mı var, sağlık ne durumda, nerelere seyahat edebiliriz, ev, iş, eş değiştirebilir miyiz? Merak içindeyiz. Merakımızı 2013’te IFSA (Uluslararası Feng Shui Derneği)nden diplomasını alan yang toprak kişiliğinin güzel örneği Meltem Özertem‘den dinliyoruz. Yang toprak insanları sırtınızı dayayabileceğiniz, güvenebileceğiniz kişiler. Meltem’le rotanız şaşmaz. Gemisine gönül rahatlığı ile binebilirsiniz. Sizi doğru yere götürmek için elinden geleni yapacağını bilmenin huzuru içinde. Meltem tatlı tatlı burçları ve bu seneki etkilerini anlatırken bir düşündüm, kaç öğrencimiz var? Ne güzel, bir araya gelmişiz, Türkiye’de bir Feng Shui camiası kurmuşuz. Birçok iş kolundan gelen öğrenciler. Ortak noktamız merak. Ah o merak yok mu? Sadece Meltem değil ki, fuayede Aysun Sezgin var, Fatmagül Erdoğan Alacakaptan var, Işıl Konuşkan Akyüzlüvar. Onlar hep bizim öğrencilerimiz. Aysun Bakırköy’de kendi dükkanını açtı. Fatmagül danışmanlıklar veriyor, bir yandan da nefis takılar tasarlıyor. İkisi de diplomalı. Işıl desen o da çok zevkli. Feng Shui’ye tam gaz girmiş olmasa da kendi tutkusu için ilham almış. O Feng Shui takıları tasarlıyor. Daha salonda çok öğrencimiz var. Yeniler, eskiler, merak tutkuya dönüşmüş ya da dönüşmek üzere.

Durun bir şeyler oluyor. O da ne? Gülseren Gomez ve Luis Gomez girdi kapıdan içeri. Ne müzik, ne ritim ama. Yerimizde duramıyoruz. Luis tumba çalıyor, Gülseren pembe kıyafeti içinde o kadar göz alıcı ki. Bütün salon kıpır kıpır. Ritim tutuyor. Demiştik ya 1956’ya gidiyoruz diye. 1956 Eurovision’un ilk yarışmasının yapıldığı tarih. Türkiye o zaman katılmamıştı. Gülseren Rimi Rimi Ley şarkısı ile 2005’te bizi temsil etmişti. Gülseren ve Luiz sadece sanatçı olarak gelmediler bu etkinliğe. Onların da bir Feng Shui hikayeleri var. Hepimiz yüzümüzde koca bir gülümsemeyle dinledik. Siz de merak ediyorsanız bir sonraki sene Yeniyıl Etkinliğimizi kaçırmazsınız. Her şeyi de anlatacak değiliz ya. Ve Gülseren’ler Çilli Bom şarkılarıyla performanslarına devam ediyorlar. Bize kocaman kumbiya etekleri getirmişler. Birkaç kişiyi sahneye davet ettiler. Etekleri giydirdiler. O etekler yok mu o etekler. Nasıl havalanıyorlar, dön dön dön. Sanki bir prenses gibisiniz içinde. Bunlar bu işi gerçekten çok iyi biliyorlar. Luis Kolombiyalı. Gülseren zaten hayatı boyu Paris’te yaşamış. Eğlenmeyi, eğlendirmeyi nasıl da biliyorlar. Salona bakıyorum, herkes zıplıyor şu an. Burası ne, Feng Shui semineri miydi? Gelecek sene gerçekten hepinizi bekliyoruz. Hepinize mutlu bir sene diliyoruz.

Aaaaa çekilişleri unuttum. Gülseren’le bir yılbaşı çekilişi yapıyoruz en sonunda. Tüm hediyeler Feng Shui’ye uygun ve birbirinden güzel.rumisu‘dan nefis ipek bir eşarp. Adı “Furious Phyton”. Yani çılgın piton. Çünkü bu maymun senesinde koruma olarak yılan sembolü taşımalıyız. Ondan sonra ünlü takı firması Mer’s den enfes bir yılan kolye. O kadar havalı, o kadar şık ki kime çıkacak merak ediyorum. Dalyan gibi boylu, çok güzel bir kıza çıkıyor. Öyle seviniyor ki… Arkasından gelen hediye çok baba bir hediye. Temelinden Feng Shui esaslarına uygun yapılmış Türkiye’nin ilk hip oteli Workinn Hotel‘den iki kişilik bir konaklama ve spa. Katılımcılar gerçekten çok şanslı. Son hediye ise Meltem’den full bir Çin astrolojisi analizi. Gelecek sene bu etkinliği kaçırmamanız için işte size birkaç neden daha. Sevgiyle kalın

No Comments

Post A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Barkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Termal Etiket Eco Termal etiket, yüzeyinde hami bir katman bulunmayan miktar çeşididir. Kumbara üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı beraberlik birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir dahi bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Bu termal etiketlere yumruk termal olarak (ısıyla) yapılır ve yerde yüzden ribon kullanılmaz. Ribon kullanımı olmadığı için tahakküm maliyeti sıfıra yakındır.
Dijital Baskı ve baskı etiketi teknolojileri geliştikçe firmaların büyük ebatlı etiket ihtiyaçlarına da dijital çözümler sunulmaya başlamıştır. Böylece, birbirinden canlı renklerin ve kusursuz çizgilerin hakimiyetindeki büyük ebatlı dijital baskı etkileri; kurumsal firmaların reklam kampanyalarındaki en iddialı unsurlarına dönüşmüştür.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Botoks esas olarak ciltte kırışık azaltmak amacıyla çok yaygın kullanılmaktadır ve tehlikeli bir yan etkisi bilinmemektedir. Mide botoksu uygulaması ise standart bir endoskopik işlem olduğundan literatürde bildirilmiş önemli bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı olanlar ve botoksa karşı alerjisi olan kişilerde işlemin uygulanması uygun değildir. Botoks işlemleri genel olarak estetik operasyonlarda, ciltteki kırışıklıkları azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu noktada hem estetik, hem de obezite tedavisi amaçlı yapılan botoks uygulamalarının uygun hastalara yapıldığında bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı yaşayan, botoks alerjisi olduğunu düşünen ve gastrit, ülser vb. mide rahatsızlığı olan hastalar durumlarının hekimlerine belirtmeli ve gerekli tetkiklerin yapıldığına dikkat etmelidir. Bunun yanı sıra hastaların botoks uygulaması yaptırırken tecrübeli bir hekim ve tam donanımlı bir hastane tercih etmeleri büyük önem taşımaktadır.

Nasıl uygulanır?

Anestezi Hekimi eşliğinde endoskopik yöntemle kesisiz olarak mideye ulaşılır ve mide içerisinde ortalama 20 noktaya yapılan Botulinum toksini sayesinde uzun açlık süresi, geç acıkma, iştah kontrolü ve çabuk doyma gibi etkiler kazandırılan hasta hızla kilo verir.

İşlem endoskopik yolla, ameliyat riskine girmeden ve özel bir hazırlığa gerek duyulmadan yapılabilmekte ve 10-15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanabilmektedir. 1-2 saat sonra kişi sosyal yaşantısına dönebilir.

Mide botoksu sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Fastfood gibi hızlı tüketilen gıdalar, asitli içecekler tüketilmesi zararlıdır. Botoks uygulanan hastalar daha geç acıkmakta, daha az porsiyonlarla doymakta, daha erken tokluk hissetmektedir.

Mide Botoksu Kimler için Uygundur?

Mide botoksu aslında kilo vermek isteyen herkese uygulanabilir. Bu işlem bir ameliyat değildir. Ancak hasta seçimi önemlidir. Vücut kitle indeksi 40’ın üzerinde olan ve ameliyat ile başarı elde edilebilecek hastalarda mide botoksunun çok faydalı olmayacağını söylemek gerekir. Bu noktada fazla kiloları olan ama ameliyat edilecek kadar da obez olmayan ve kilo vermek isteyen hastalar ideal hasta grubunu oluşturur. Midesinde ülser veya gasrit olan hastalarda ise öncelikle bu hastalıkların uygun tedavisi gerçekleştirildikten sonra mide botoksu uygulanabilir.

Botoks esas olarak ciltte kırışık azaltmak amacıyla çok yaygın kullanılmaktadır ve tehlikeli bir yan etkisi bilinmemektedir. Mide küçültme ameliyatı uygulaması ise standart bir endoskopik işlem olduğundan literatürde bildirilmiş önemli bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı olanlar ve botoksa karşı alerjisi olan kişilerde işlemin uygulanması uygun değildir. Botoks işlemleri genel olarak estetik operasyonlarda, ciltteki kırışıklıkları azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu noktada hem estetik, hem de obezite tedavisi amaçlı yapılan botoks uygulamalarının uygun hastalara yapıldığında bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı yaşayan, botoks alerjisi olduğunu düşünen ve gastrit, ülser vb. mide rahatsızlığı olan hastalar durumlarının hekimlerine belirtmeli ve gerekli tetkiklerin yapıldığına dikkat etmelidir. Bunun yanı sıra hastaların botoks uygulaması yaptırırken tecrübeli bir hekim ve tam donanımlı bir hastane tercih etmeleri büyük önem taşımaktadır.

Mide Küçültme Ameliyatı Olmanın Faydaları?

Bu ameliyat ile vücuttaki fazla kilonun ortalama %60'ı oldukça kısa sürede kolaylıkla verilir. Mide bağırsak sistemindeki yiyecek geçiş sisteminde bir değişikliğe gerek kalmaz. Mide küçültme ameliyatından sonra metabolik bozukluklar daha çabuk sürede düzelir.

Mide botoksu sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Tüp mide ameliyatı kapalı yapıldığı için, ameliyat sonrası ağrı çok azdır ve estetik sonuçlar da oldukça başarılıdır. Fotoğrafta ameliyat olan bir hastanın ameliyattan 10gün sonrası durumu paylaşılmış, birkaç ay sonra da bu çizgiler de hemen hemen kaybolmuştur. Hastalar, ameliyat sonrası hemen ayağa kalkabilir ve 3. günde evlerinde, 6 ila 7. günde de işlerine dönebilirler

Mide Botoksu Kimler için Uygundur?

Mide Kelepçesi Ameliyatı: Bu operasyonda tüp mide ameliyatından farklı olarak, mide kelepçesi ameliyatının geri dönüşü mümkündür. Midenin üst kısmındaki cep daha küçüktür ve gıdalar tüketildiğinde bu cep hemen dolduğundan dolayı tokluk daha çabuk hissedilir. Hasta istediği kiloya eriştiğinde isterse gastrik bandı çıkartılır.