Feng Shui Turkey | Feng Shui ile Potansiyelini Ortaya Çıkartmak
1032
post-template-default,single,single-post,postid-1032,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Feng Shui ile Potansiyelini Ortaya Çıkartmak

25 May Feng Shui ile Potansiyelini Ortaya Çıkartmak

Feng Shui ve Çin Astrolojisi uygulamaları ile  kişinin potansiyelini nasıl ortaya çıkardığını ve onun Feng Shui hikayesini sorduk, öğrencimiz Yasemin İlhan yanıtladı.

Mesleğiniz nedir, Feng Shui öğretisine merakınız nasıl başladı?

Kimya mühendisiyim, kız kardeşim bir kitap okumuştu ve o bahsetmişti. Benim de ilgimi çekti hemen kitabı aldım. Orada bahsedilen Feng Shui öğretisine göre evde bazı renkleri kullanmak bereket getiriyordu ayrıca kapı girişi referans alınıyor kapıya göre sağ üst köşe bereket sol alt köşe yardımcı insanlar ve seyahat anlamına geliyordu. Ben de hevesle kitapta söylenen renkleri kullanmaya ve gereken değişiklikleri yapmaya başladım. Ancak istediğim sonuç bir türlü olmuyordu. Sonunda bir uzmana danışmaya karar verdim. İnternet üzerinden ulaştığım uzman kişiler uzaktan destek verebileceklerini söylediler eve ve iş yerime Feng Shui projesi yaptırdım. Sonrası felaket; boşanma iflas ve birçok sağlık sorunu… Bunun sebeplerini Feng Shui felsefesine bağlamadım tabii, içimden bir ses sorunun bu olmadığını hep söylüyordu ama inancımı da kaybetmiştim açıkçası. 

Eğitim almaya nasıl karar verdiniz? Hangi eğitimleri aldınız?

Eşimden boşanıp İstanbul’a geldiğimde bu konuyu yeniden takip etmeye karar verdim. Esra Koyuncu adını duymuştum, kitabı olduğunu biliyordum, işe onu okumakla başladım. Okudukça kafamdaki soru işaretleri dağılmaya başladı ve cep telefonunu görünce aradım. Ses tonu, yaklaşımı ve açıklamaları beni bu felsefeye ilgimi arttırdı. Grand Master Raymond Lo’dan bahsetti ve onun eğitimine katılmanın önemini anlattı. Açıkçası bu durumu sempatik buldum. Herkes bu tür konularda bilgisini saklarken, uzmanlaşmam ve eğitim almam konusundaki yaklaşımını çok farklı ve çok sempatik buldum. Esra Koyuncu ‘dan Feng Shui ve Grand Master Raymond Lo’dan Feng Shui  ve Çin Astrolojisi eğitimlerini aldım.

Grand Master Raymond Lo eğitiminin öncesinde  beklentiniz nasıldı, Feng Shui uygulamasını öğrendikçe seni en çok neler şaşırttı?

Eğitimden önce birçok konuyu yanlış bildiğimi fark ettim. Bu alanda o kadar çok bilgi kirliliği var ki, Raymond Lo’nun  eğitimini alırken keşke bu konuda hiçbir şey okumamış olsaydım diye düşündüm. Hayatın o kadar içinde ki, ve değişim inanılmaz. Öncelikle küçük bir evde yaşıyor olmama rağmen alanım çok genişledi. Evin enerjisi değişti ve keyifli bir yer haline geldi. Evde zaman geçirmek için can atıyorum. Maddi anlamda çok ciddi farklılıklar oldu ve yeni iş teklifleri de aldım.

Mesleğini uygulamada nasıl farklılıklar yaşadınız? Feng Shui öncesi ve sonrası var mı?

Proje ofisinde çalıştığım dönemde firmanın projelerine uyguladık. Oldukça ses getirdi. Hatta hürriyet gazetesi haber yaptı. Sonrasında emlakkulisi.com sitesinde ve hürriyetemlak.com sitelerinde de haber olarak yapıldı. Proje ofisini de Feng Shui haritasına göre düzenlemiştik. İşlerin ardı arkası kesilmedi. Ofis sahipleri kısa zamanda bölgenin tanınmış firmaları arasına girdi.

Feng Shui öğretisinin hayatınıza nasıl katkıları oldu?

Feng Shui ve özellikle Bazi uygulamaları aslında hayatı ve insanları daha iyi anlamama sebep oldu diyebilirim. Örneğin kaderin dört sütünü tablosunda çıkan haritamda, hayatımda yaşadığım birçok sorunun aslında kadersel konular olduğunu ve her birinin tamamlayıcı ve öğretici olduğunu gördüm. Yakınlarımın Bazi sütünü hikayeleri de neden onlarla bir arada olduğumu, onlarla olan ilişkimi, neler öğrendiğimi, kadersel imtihanlarımı anlatıyordu. Kendimi daha iyi tanımama neden oldu. Öğrendim ki, hepimiz farklı farklıyız ve bambaşka misyonlarla geldik dünyaya. Bizleri standartlaştıran sistemler veya herkese örneğin kontrolü bırakmayı tavsiye eden ezberci öğretilerin ne kadar içi boş olduğunu anladım. Yüzlerce insanın Bazi sütunlarına baktım ve tek birinin bile diğeri ile aynı olmadığını gördüm. Bu da gerçeğe ne kadar yakın bir sistem olduğunu gösterdi bana. Herkesi olduğu gibi kabul etmeye ve insanların potansiyelini anlamama yardımcı oldu. Ama bir yandan da insanların potansiyellerine uygun işler yerine ailesinin toplumun yönlendirmesiyle seçimler yaptığını görmek üzücüydü. Onlara potansiyellerini anlattığımda ve hiç bahsetmedikleri hayallerini yüzlerine okuduğumda gözlerindeki ışıltıyı görmek her şeye değerdi. Şimdi birlikte çalışacağım insanları seçerken, iş yerinde ekip oluştururken, görevlendirme yaparken veya lise öğrencisi olan, meslek seçimi yapacak olan gençleri yönlendirirken kullanıyorum. Çok da isabetli sonuçlar alıyorum sadece ben değil etrafımdaki herkes memnun bu durumdan.

Yasemin İlhan’a bu güzel söyleşi için çok teşekkür ederiz. Kendisine yaseminsusler@gmail.com e-mail adresinden veya @yaseminsusler Instagram adresinden ulaşabilirsiniz.

Grand Master Raymond Lo ile Feng Shui Eğitimi’nin ilk modülü Kasım 2016 tarihinde İstanbul’da gerçekleşecek. Siz de meslek hayatınızda ve günlük yaşamınızda yeni bir boyut kazandıracak bu eğitim hakkında detaylı bilgi almak isterseniz eğitim sayfamıza göz atın. 

 

 

 

 

No Comments

Post A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Barkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Termal Etiket Eco Termal etiket, yüzeyinde hami bir katman bulunmayan miktar çeşididir. Kumbara üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı beraberlik birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir dahi bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Bu termal etiketlere yumruk termal olarak (ısıyla) yapılır ve yerde yüzden ribon kullanılmaz. Ribon kullanımı olmadığı için tahakküm maliyeti sıfıra yakındır.
Dijital Baskı ve baskı etiketi teknolojileri geliştikçe firmaların büyük ebatlı etiket ihtiyaçlarına da dijital çözümler sunulmaya başlamıştır. Böylece, birbirinden canlı renklerin ve kusursuz çizgilerin hakimiyetindeki büyük ebatlı dijital baskı etkileri; kurumsal firmaların reklam kampanyalarındaki en iddialı unsurlarına dönüşmüştür.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Botoks esas olarak ciltte kırışık azaltmak amacıyla çok yaygın kullanılmaktadır ve tehlikeli bir yan etkisi bilinmemektedir. Mide botoksu uygulaması ise standart bir endoskopik işlem olduğundan literatürde bildirilmiş önemli bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı olanlar ve botoksa karşı alerjisi olan kişilerde işlemin uygulanması uygun değildir. Botoks işlemleri genel olarak estetik operasyonlarda, ciltteki kırışıklıkları azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu noktada hem estetik, hem de obezite tedavisi amaçlı yapılan botoks uygulamalarının uygun hastalara yapıldığında bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı yaşayan, botoks alerjisi olduğunu düşünen ve gastrit, ülser vb. mide rahatsızlığı olan hastalar durumlarının hekimlerine belirtmeli ve gerekli tetkiklerin yapıldığına dikkat etmelidir. Bunun yanı sıra hastaların botoks uygulaması yaptırırken tecrübeli bir hekim ve tam donanımlı bir hastane tercih etmeleri büyük önem taşımaktadır.

Nasıl uygulanır?

Anestezi Hekimi eşliğinde endoskopik yöntemle kesisiz olarak mideye ulaşılır ve mide içerisinde ortalama 20 noktaya yapılan Botulinum toksini sayesinde uzun açlık süresi, geç acıkma, iştah kontrolü ve çabuk doyma gibi etkiler kazandırılan hasta hızla kilo verir.

İşlem endoskopik yolla, ameliyat riskine girmeden ve özel bir hazırlığa gerek duyulmadan yapılabilmekte ve 10-15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanabilmektedir. 1-2 saat sonra kişi sosyal yaşantısına dönebilir.

Mide botoksu sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Fastfood gibi hızlı tüketilen gıdalar, asitli içecekler tüketilmesi zararlıdır. Botoks uygulanan hastalar daha geç acıkmakta, daha az porsiyonlarla doymakta, daha erken tokluk hissetmektedir.

Mide Botoksu Kimler için Uygundur?

Mide botoksu aslında kilo vermek isteyen herkese uygulanabilir. Bu işlem bir ameliyat değildir. Ancak hasta seçimi önemlidir. Vücut kitle indeksi 40’ın üzerinde olan ve ameliyat ile başarı elde edilebilecek hastalarda mide botoksunun çok faydalı olmayacağını söylemek gerekir. Bu noktada fazla kiloları olan ama ameliyat edilecek kadar da obez olmayan ve kilo vermek isteyen hastalar ideal hasta grubunu oluşturur. Midesinde ülser veya gasrit olan hastalarda ise öncelikle bu hastalıkların uygun tedavisi gerçekleştirildikten sonra mide botoksu uygulanabilir.

Botoks esas olarak ciltte kırışık azaltmak amacıyla çok yaygın kullanılmaktadır ve tehlikeli bir yan etkisi bilinmemektedir. Mide küçültme ameliyatı uygulaması ise standart bir endoskopik işlem olduğundan literatürde bildirilmiş önemli bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı olanlar ve botoksa karşı alerjisi olan kişilerde işlemin uygulanması uygun değildir. Botoks işlemleri genel olarak estetik operasyonlarda, ciltteki kırışıklıkları azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu noktada hem estetik, hem de obezite tedavisi amaçlı yapılan botoks uygulamalarının uygun hastalara yapıldığında bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı yaşayan, botoks alerjisi olduğunu düşünen ve gastrit, ülser vb. mide rahatsızlığı olan hastalar durumlarının hekimlerine belirtmeli ve gerekli tetkiklerin yapıldığına dikkat etmelidir. Bunun yanı sıra hastaların botoks uygulaması yaptırırken tecrübeli bir hekim ve tam donanımlı bir hastane tercih etmeleri büyük önem taşımaktadır.

Mide Küçültme Ameliyatı Olmanın Faydaları?

Bu ameliyat ile vücuttaki fazla kilonun ortalama %60'ı oldukça kısa sürede kolaylıkla verilir. Mide bağırsak sistemindeki yiyecek geçiş sisteminde bir değişikliğe gerek kalmaz. Mide küçültme ameliyatından sonra metabolik bozukluklar daha çabuk sürede düzelir.

Mide botoksu sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Tüp mide ameliyatı kapalı yapıldığı için, ameliyat sonrası ağrı çok azdır ve estetik sonuçlar da oldukça başarılıdır. Fotoğrafta ameliyat olan bir hastanın ameliyattan 10gün sonrası durumu paylaşılmış, birkaç ay sonra da bu çizgiler de hemen hemen kaybolmuştur. Hastalar, ameliyat sonrası hemen ayağa kalkabilir ve 3. günde evlerinde, 6 ila 7. günde de işlerine dönebilirler

Mide Botoksu Kimler için Uygundur?

Mide Kelepçesi Ameliyatı: Bu operasyonda tüp mide ameliyatından farklı olarak, mide kelepçesi ameliyatının geri dönüşü mümkündür. Midenin üst kısmındaki cep daha küçüktür ve gıdalar tüketildiğinde bu cep hemen dolduğundan dolayı tokluk daha çabuk hissedilir. Hasta istediği kiloya eriştiğinde isterse gastrik bandı çıkartılır.