Feng Shui Turkey | GM Raymond Lo ile Çin Astrolojisi ve I Ching Eğitimi
354
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-354,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

GM Raymond Lo ile Çin Astrolojisi ve I Ching Eğitimi

 

Her yıl dünyada sadece bir kaç ülkede eğitim veren dünyaca ünlü Feng Shui ve Çin Astrolojisi ustası Grand Master Raymond Lo, 22-29 Kasım 2019 tarihleri arasında Çin Astrolojisi ve I Ching Eğitimi vermek üzere Türkiye’ye geliyor. Binlerce yıllık kadim bilgileri engin tecrübesiyle birleştiren büyük usta Lo, imparatorların kullandığı bu gerçek kehanet sistemi hakkında, hiç bir yazılı kaynaktan öğrenemeyeceğiniz çok kıymetli bilgileri sizlerle paylaşıyor.

 

Kiş­iliğinizin yapıtaş­ları, şans dönemleriniz, baş­kaları ile uyumunuz, duygusal iliş­kiler, evlilik, sağlık, kariyer çizginiz, yüz okuma ve aklınızı kurcalayan tüm önemli sorularınızın yanıtlarını bulacağınız bu eğitim, yaşam ile akış içinde olmak ve doğru zamanda doğru kararlar almak için muazzam bir rehber olacak.

 

Çin Astrolojisi & I Ching Egitimi, kendi bağımsız kullanım alanlarının yanı sıra Raymond Lo Feng Shui Eğitimi’ni tamamlamanın şartlarından biridir. Uluslararası Feng Shui Derneği IFSA’nın onayladığı az sayıda eğitimden biri olan Master Lo’nun Çin Astrolojisi ve I Ching Eğitim programı, tüm dünyadan gelen katılımcılar ile Kasım ayında İstanbul’u en önemli merkezlerden biri haline getirecek.

 

 

Çin Astrolojisi – 1. Kurs      (3 Günlük program)

 

Gök hanesi ve yer hanesi. Çinlilerin Hsia Takviminin kullanımı. İnsan yaşamını etkileyen 5 unsurun belirlenmesi. Farklı bağlantıların tespiti. Uygun olan ve olmayan elementler. Kariyer yönü. Duygusal ilişkiler. Evlilik. Sağlık durumları. Lideri takip eden kader türleri. Kaderin özel türleri. Ters açı yapan ve uyumlu ilişkiler.

 

 1. Kaderin 4 Sütunu nedir?
 2. Çin Kozmolojisi, Yin ve Yang, 5 Element
 3. Çin takvim sistemi ve mevsimlerin etkileri
 4. Gök hanesi, Yer hanesi
 5. Hsia takvimine göre senelik öngörüler nasıl yapılır?
 6. 10.000 yıllık takvimi kullanılarak doğum tarihinin 4 sütuna uyarlanması
 7. Saat sütunu nasıl bulunur?
 8. Şans sütunları nasıl belirlenir?
 9. Temel yorumlar:
  • Hayatın 5 unsuru – Para, Güç, Beceri, Kaynak, Dostlar
  • İnsan ilişkileri
 10. Adım adım kader analizi
  • Şahsi elementin zayıf ya da güçlü olduğuna nasıl karar verilir?
  • Uygun olan ve olmayan elementlerin tespiti
  • Kaderin 4 sütununa göre bir insanın dış görünüşünün ve temel yapısının incelenmesi
  • Kariyer eğilimlerinin belirlenmesi
  • Yaşam sürecindeki iniş çıkışların belirlenmesi
  • Aile köklerinin incelenmesi
  • Değişik aile üyelerinin incelenmesi – anne, baba, çocuklar, eş ve kardeşler
  • Gök hanesi ve yer hanesinin derinlemesine incelenmesi
  • Yer hanelerinin ters etkileşimi, 2’li uyum, 3’lü uyum bağlantıları
  • Gök hanelerinin ters ve uyumlu bağlantıları
  • Hayatın 5 unsurunun derinlemesine incelenmesi
  • Kaderin 4 sütununun özel türleri: Lideri takip eden tip
  • Özel başlıklar: Evlilik ve sağlık
  • Pratik örnekler ve grup çalışması

 

 

Çin Astrolojisi – 2. Kurs      (2,5 Günlük program)

 

Yükselen burçlar. Yaşam Hanesi, Yaratım Hanesi, Özel yıldızlar – Aşk çiçeği, koruyucu melek, seyahat atı, akademik yıldızlar, yalnızlık yıldızları, vs. Yer hanesinin içinde gizlenen gök haneleri. Örnek çalışma. Özel kader türleri. Ters etkileşim, uyum, ceza ilişkileri. Uğurlu günlerin seçimi. Yüz okuma.

 

 1. Giriş – Tzu Ping – suyu dengelemek
 2. Çin takviminin derinlemesine incelenmesi
  • Ayı kovalayan 5 kaplan
  • Saati kovalayan 5 fare
 3. Ek sütunlar ve kullanımları
  • Yaratıcı hane
  • Yaşam hanesi
 4. Gök haneleri ve yer hanelerinin derinlemesine incelenmesi
  • Yer hanesinin içindeki gök haneleri
  • Elementlerin 12 döngü pozisyonları
  • Ters etki ve uyum bağlantıları
  • Ceza ilişkileri
 5. Elementlerin yin ve yang kalitelerini anlamak
 6. Sembolik Yıldızlar
 7. Aşk Çiçeği, Koruyucu Melek, Sanat Yıldızı, 3 Shar, Erdem Yıldızı
 8. Seyahat Atı
 9. Akademik yıldız
 10. Yang Uçurum
 11. Erdem ay yıldızı
 12. Yalnızlık yıldızları
 13. Yüz okuma
  • Yüzün değişik haneleri
  • Yüzün değişik yönlerinin yaş ile ilgisi
  • Kulak, alın, kaş, gözler, burun, dudaklar
  • Uğurlu günlerin seçimi ve Çin Almanak’ının kullanımı
  • Grup çalışması ve tartışma. Öğrenciler sınıfa kendi örneklerini getirebilirler.

 

 

I Ching Kehanet Kursu (2,5 Günlük Program)

 

Tarihçe, trigramların ve I Ching’ın kökeni, trigram ve heksagramların anlamları, değişik kehanet yöntemleri (civanperçemi sapları ile erik çiçeği kehaneti), üç para yöntemi, I Ching kehanetinin yöntemleri, Çin takviminin anlaşılması, bir heksagramı etiketlemek, bir heksagramın yorumlanması, kilit öge, uygun olmayan öge, boş öge, gizli öge, özne ve nesne çizgileri, aktif çizgiler ve özel başlıklar  (hava durumu, seyahat, kaybolan eşyalar, vs).

 

 1. I Ching’in kısa tarihçesi
 2. Kehanetlerde kullanılan I Ching ve akademik I Ching’in farkı
 3. Tai Chi’nin 8 trigramının oluşması
 4. 8 Trigramı ve anlamlarının derinlemesine anlatılması
 5. 64 Heksagram
 6. Eski kehanet sistemleri
 7. Heksagramları oluşturmak için farklı yöntemler – Civanperçemi sapları ile
 8. Erik çiçeği kehaneti
 9. Bir heksagramı oluşturmak için 3 para ile yazı/tura atılması
  • Net, spesifik sorular nasıl oluşturulur?
  • Bir I Ching Kehanetinde bulunmak için adımlar
 10. Hsia takviminin kullanımı – Gök hanesi ve yer hanesi
 11. Yer hanelerinin ters etki ve uyum bağlantıları
 12. İmparator Wen metodu – bir heksagramı etiketlemek
 13. Bir heksagramı etiketlemenin adımları
  • Özne ve nesne çizgileri
  • 12 Yer hanesini etiketlemek
  • Hayatın 5 unsurunu etiketlemek – para, güç, beceri, kaynaklar ve dostlar
 14. Hayatın 5 unsurunun derinlemesine incelenmesi
 15. 6 hayvanın etiketlenmesi
 16. Boş ögeleri bulmak
 17. Kilit ögeler, ikincil kilit ögeler, uygun olmayan ögeler, ikincil uygun olmayan ögeler
 18. Gizli ögeler
 19. Özne ve nesne çizgilerinin kuvvetlerinin karşılaştırılması
 20. Aktif çizgilerin ve sonuç çizgilerinin yorumlanması
 21. Pratik örnekler

 

 

Eğitmen: Grand Master Raymond Lo (Özgeçmiş için lütfen tıklayın)

Tarih: 22-29  Kasım 2019

Kurs süresi: 8 tam gün (9:30 – 17:30)

Katılım ücreti: 1.500 Euro + KDV (30 Eylül 2019 tarihine kadar yapılan rezervasyonlarda erken kayıt indirimi – 1.300 Euro + KDV)

Kurs Katılım Şartları: Herkes katılabilir.

Kurs Mekanı: The Point Hotel Barbaros, İstanbul

 

Eğitime online kayıt yaptırmak için lütfen tıklayın.

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
En güzel cami halısı burda.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir.
Barkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
mide botoksu Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Termal Etiket Eco Termal etiket, yüzeyinde hami bir katman bulunmayan miktar çeşididir. Kumbara üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı beraberlik birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir dahi bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Bu termal etiketlere yumruk termal olarak (ısıyla) yapılır ve yerde yüzden ribon kullanılmaz. Ribon kullanımı olmadığı için tahakküm maliyeti sıfıra yakındır.
Dijital Baskı ve baskı etiketi teknolojileri geliştikçe firmaların büyük ebatlı etiket ihtiyaçlarına da dijital çözümler sunulmaya başlamıştır. Böylece, birbirinden canlı renklerin ve kusursuz çizgilerin hakimiyetindeki büyük ebatlı dijital baskı etkileri; kurumsal firmaların reklam kampanyalarındaki en iddialı unsurlarına dönüşmüştür.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Botoks esas olarak ciltte kırışık azaltmak amacıyla çok yaygın kullanılmaktadır ve tehlikeli bir yan etkisi bilinmemektedir. Mide botoksu uygulaması ise standart bir endoskopik işlem olduğundan literatürde bildirilmiş önemli bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı olanlar ve botoksa karşı alerjisi olan kişilerde işlemin uygulanması uygun değildir. Botoks işlemleri genel olarak estetik operasyonlarda, ciltteki kırışıklıkları azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu noktada hem estetik, hem de obezite tedavisi amaçlı yapılan botoks uygulamalarının uygun hastalara yapıldığında bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı yaşayan, botoks alerjisi olduğunu düşünen ve gastrit, ülser vb. mide rahatsızlığı olan hastalar durumlarının hekimlerine belirtmeli ve gerekli tetkiklerin yapıldığına dikkat etmelidir. Bunun yanı sıra hastaların botoks uygulaması yaptırırken tecrübeli bir hekim ve tam donanımlı bir hastane tercih etmeleri büyük önem taşımaktadır.

Nasıl uygulanır?

Anestezi Hekimi eşliğinde endoskopik yöntemle kesisiz olarak mideye ulaşılır ve mide içerisinde ortalama 20 noktaya yapılan Botulinum toksini sayesinde uzun açlık süresi, geç acıkma, iştah kontrolü ve çabuk doyma gibi etkiler kazandırılan hasta hızla kilo verir.

İşlem endoskopik yolla, ameliyat riskine girmeden ve özel bir hazırlığa gerek duyulmadan yapılabilmekte ve 10-15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanabilmektedir. 1-2 saat sonra kişi sosyal yaşantısına dönebilir.

Mide botoksu sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Fastfood gibi hızlı tüketilen gıdalar, asitli içecekler tüketilmesi zararlıdır. Botoks uygulanan hastalar daha geç acıkmakta, daha az porsiyonlarla doymakta, daha erken tokluk hissetmektedir.

Mide Botoksu Kimler için Uygundur?

Mide botoksu aslında kilo vermek isteyen herkese uygulanabilir. Bu işlem bir ameliyat değildir. Ancak hasta seçimi önemlidir. Vücut kitle indeksi 40’ın üzerinde olan ve ameliyat ile başarı elde edilebilecek hastalarda mide botoksunun çok faydalı olmayacağını söylemek gerekir. Bu noktada fazla kiloları olan ama ameliyat edilecek kadar da obez olmayan ve kilo vermek isteyen hastalar ideal hasta grubunu oluşturur. Midesinde ülser veya gasrit olan hastalarda ise öncelikle bu hastalıkların uygun tedavisi gerçekleştirildikten sonra mide botoksu uygulanabilir.

Botoks esas olarak ciltte kırışık azaltmak amacıyla çok yaygın kullanılmaktadır ve tehlikeli bir yan etkisi bilinmemektedir. Mide küçültme ameliyatı uygulaması ise standart bir endoskopik işlem olduğundan literatürde bildirilmiş önemli bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı olanlar ve botoksa karşı alerjisi olan kişilerde işlemin uygulanması uygun değildir. Botoks işlemleri genel olarak estetik operasyonlarda, ciltteki kırışıklıkları azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu noktada hem estetik, hem de obezite tedavisi amaçlı yapılan botoks uygulamalarının uygun hastalara yapıldığında bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı yaşayan, botoks alerjisi olduğunu düşünen ve gastrit, ülser vb. mide rahatsızlığı olan hastalar durumlarının hekimlerine belirtmeli ve gerekli tetkiklerin yapıldığına dikkat etmelidir. Bunun yanı sıra hastaların botoks uygulaması yaptırırken tecrübeli bir hekim ve tam donanımlı bir hastane tercih etmeleri büyük önem taşımaktadır.

Mide Küçültme Ameliyatı Olmanın Faydaları?

Bu ameliyat ile vücuttaki fazla kilonun ortalama %60'ı oldukça kısa sürede kolaylıkla verilir. Mide bağırsak sistemindeki yiyecek geçiş sisteminde bir değişikliğe gerek kalmaz. Mide küçültme ameliyatından sonra metabolik bozukluklar daha çabuk sürede düzelir.

Mide botoksu sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Tüp mide ameliyatı kapalı yapıldığı için, ameliyat sonrası ağrı çok azdır ve estetik sonuçlar da oldukça başarılıdır. Fotoğrafta ameliyat olan bir hastanın ameliyattan 10gün sonrası durumu paylaşılmış, birkaç ay sonra da bu çizgiler de hemen hemen kaybolmuştur. Hastalar, ameliyat sonrası hemen ayağa kalkabilir ve 3. günde evlerinde, 6 ila 7. günde de işlerine dönebilirler

Mide Botoksu Kimler için Uygundur?

Mide Kelepçesi Ameliyatı: Bu operasyonda tüp mide ameliyatından farklı olarak, mide kelepçesi ameliyatının geri dönüşü mümkündür. Midenin üst kısmındaki cep daha küçüktür ve gıdalar tüketildiğinde bu cep hemen dolduğundan dolayı tokluk daha çabuk hissedilir. Hasta istediği kiloya eriştiğinde isterse gastrik bandı çıkartılır.