Feng Shui Turkey | Grand Master Raymond Lo ile Feng Shui Eğitimi
915
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-915,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

GM Raymond Lo ile Feng Shui Eğitimi

 

Bu eğitim programı öğrencilere yüksek standartta profesyonel Feng Shui uygulamaları yapabilmeleri için gerekli bilgi ve donanımı edindirmeye yönelik hazırlanmıştır. Grand Master Raymond Lo’nun Feng Shui Eğitim programı, uluslararası standartlarda kabul gören, IFSA (Uluslararası Feng Shui Derneği) tarafından onaylı az sayıda eğitimden biridir.

 

Grand Master Lo’nun eğitim programında toplam 5 modül vardır: Feng Shui 1, Feng Shui 2, Çin Astrolojisi 1, Çin Astrlojisi 2 ve I Ching. Öğrenciler Feng Shui’nin yanısıra Çin Astrolojisi ve I Ching konularında da beceri kazanırlar. Her kursta öğrencilere katılım sertifikası verililr. 5 modülü tamamlayan öğrenciler kısa bir sınava girmeye hak kazanırlar. Sınavı başarı ile geçen öğrencilere Feng Shui Uzmanı diploması verilir.

 

Türkiye’de modüller her sene dönüşümlü olarak verilmektedir. Bir sene Feng Shui 1 ve 2 modülleri, ikinci sene Çin Astrolojisi 1, 2 ve I Ching modülleri düzenlenmektedir. Bu modüllerin blok halinde alınması önerilir.

 

FENG SHUI KURSU 1 (3 Günlük Program)

Feng Shui’ye giriş. Tarihçesi, kaynağı ve temel kavramlar. “Uçan Yıldız” teorisine giriş. “Uçan Yıldız” tablolarının çizilmesi. Feng Shui analizi yapmak için pratik yöntemler. Feng Shui çözümleri, güncellemeler. “Şekil Okulu”na giriş. Olumsuz çevre faktörleri ve iç dekorasyon. Feng shui objeleri ve çözümleri. Feng Shui öngörüleri ve güncellemeleri. Temsili yıldızlar.

 1. Çin Kozmolojisi
 2. Feng Shui – Anlamı, tarihçesi ve gelenekler
 3. Fiziksel çevremiz ve yönlerin etkisi
 4. Feng Shui’nin geçmiş deneyimleri
 5. Yin /Yang ve 5 Element
 6. 8 Trigram
 7. Lo Shu diyagramı, Ho To, mekan kavramı
 8. Zamanın döngüsü – 3 periyod ve 9 devir
 9. Çin nümerolojisi
 10. Feng Shui’nin “Uçan Yıldız” teorisi
 11. Luo Pan’a giriş ve kullanımı
 12. “Uçan Yıldız” tablolarının çizilmesi
 13. “Uçan Yıldız” tablolarının yorumlanması
 14. Yang hanelerde Feng Shui analizi için temel adımlar
 15. Örnekler
 16. Feng Shui çözümleri
 17. Feng Shui güncellenmesi
 18. Feng Shui “Şekil Okulu”- Coğrafi durum
 19. Yang hanelerde Feng Shui “Şekil Okulu” teknikleri
 20. Evde Feng Shui – Eşyaların yerleşimi: yatak, çalışma masası, ocak, ayna, bitkiler, akvaryumlar, TV, saat, özel hayvanlar
 21. Ofiste Feng Shui
 22. Değişik “Uçan Yıldız” tabloları
 23. Numaraların bileşimi
 24. Kua numaraları ve kullanımı
 25. Uğurlu katı seçmek için Ho To 5 Fare metodu
 26. Gelecek tahminleri için Feng Shui
 27. Temsili Yıldızlar
 28. Pratik örneklerle sınıf tartışmaları

 

FENG SHUI KURSU 2 (3 Günlük Program)

Üç Periyod ve Üçlü Uyum Luo Pan’ını kavrama. Ejderha, Su, Dağ ve Ön Cephe kavramları. Heksagramlar ve 9 yıldızın uygulanması. Feng Shui’de coğrafi özellikler. Yin hane teorilerine giriş. İleri “Uçan Yıldız” teorileri ve teknikleri. Suya ilişkin klasik teoriler. Ev ve ofisler için Feng Shui tasarımı. Endüstriyel ve ticari mekanlarda Feng Shui. Saha çalışması ve örnek alıştırmalar.

 1. Giriş – Tarihte ünlü Feng Shui ustaları ve öğretileri
 2. Luo Pan ve Klasik Feng Shui’nin derinlemesine incelenmesi
 3. San Yuen – 3 Periyod okulunun temel öğretileri
  • 64 Heksagram çemberi, Ejderha, Dağ, Su ve Ön Cephe
  • Kua numaraları ve Yıldız numaraları
  • Çizgiyi çekerek heksagramı değiştirmek
 4. San He – Üçlü Uyum Okulu temel öğretileri
  • Toprak Plakasının kaynağı, İnsan Plakası, Gök Plakası ve uygulamaları
  • Üçlü Uyum Okulunda Toprak Plakasının Yin ve Yangı
  • Na Jia – 24 dağı trigramlara bağlamak
 5. İnsan Plakası detaylı çalışma
 6. Su metodları:
  • San Yuen – 8 Ejderha Kapısı Su metodu
  • San He – Gök Plakası Çifte Dağ Su Metodu
  • Sarı Yıkıcı Su
  • 8 Shar Sarı Yıkım
  • 9 Yıldız Su Metodu
  • Bereketi taşıyan 5 Ruh
 7. Tüm su formüllerinin derinlemesine çalışması ve pratik örnekleri
 8. “Uçan Yıldız” detaylı çalışmaları:
  • Kale Kapısı teorisi
  • 7 Yıldızını Çalmak – Geleceğin enerjisini çalmak
  • Yang haneler için 30 kural
  • Master Shen’in Yin ve Yang haneler için örnekleri
 9. “Uçan Yıldız” dan klasik örnekler
 10. Ejderhayı düzenlemek
 11. Parıldayan Güneş Formülü
 12. Örnekler üzerinde pratik yapma ve sınıf tartışması

 

SAHA ÇALIŞMASI (1 Günlük program)

Teorileri uygulamaya geçirdiğimiz bugünde gerçek binalar üzerinde incelemeler yaparak bilgilerimizi pratiğe geçiriyoruz. A’den Z’ye Feng Shui analizi yapıyoruz.

 

Eğitmen: Grand Master Raymond Lo (Özgeçmiş için lütfen tıklayın)

Kurs Süresi: 7 tam gün 09:30 – 17:30

Tarih: 17-23 Kasım 2018

Katılım ücreti: 1.500 Euro + KDV  (28 Eylül 2018 tarihine kadar yapılan rezervasyonlarda erken kayıt indirimi – 1.300 Euro + KDV)

Kurs Mekanı: Point Hotel İstanbul

 

Eğitime online kayıt yaptırmak için lütfen tıklayın.

 

Eğitim takvimi için lütfen tıklayın.

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
En güzel cami halısı burda.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir.
Barkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
mide botoksu Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Termal Etiket Eco Termal etiket, yüzeyinde hami bir katman bulunmayan miktar çeşididir. Kumbara üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı beraberlik birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir dahi bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Bu termal etiketlere yumruk termal olarak (ısıyla) yapılır ve yerde yüzden ribon kullanılmaz. Ribon kullanımı olmadığı için tahakküm maliyeti sıfıra yakındır.
Dijital Baskı ve baskı etiketi teknolojileri geliştikçe firmaların büyük ebatlı etiket ihtiyaçlarına da dijital çözümler sunulmaya başlamıştır. Böylece, birbirinden canlı renklerin ve kusursuz çizgilerin hakimiyetindeki büyük ebatlı dijital baskı etkileri; kurumsal firmaların reklam kampanyalarındaki en iddialı unsurlarına dönüşmüştür.