Feng Shui Turkey | Grand Master Raymond Lo
342
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-342,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Grand Master Raymond Lo

Raymond Lo, dünyaca tanınmış bir Feng Shui ustası, öğretmeni ve yazarıdır. Gerçekleri bulma yolundaki bitmeyen merakı ve coşkusu onu Çin metafiziği öğrenmeye itmiştir. Bu arayış onu uluslararası bir uzman ve öğretmen haline getirmiş, tüm dünyadan öğrenci ve danışanlara bilgilerini aktarmıştır. Kurduğu Raymond Lo Feng Shui ve Kader Okulu, her ülkeden Feng Shui’yi meslek edinmek isteyenlere sağlam bir eğitim sunmaktadır. Mezunların bir çoğu kendi çaplarında başarılı ve tanınmış yazar, öğretmen ve danışmanlar olmuşlardır.

 

Master Lo, ABC kanalında “Günaydın America”, BBC’de “Wicker’s World”, Avustralya TV’sinde “Today Show”, Discovery Channel’da “Feng Shui Makeover”, CNN’de “Tech Watch” gibi birçok programa konuk olmuştur.

 

Hong Kong Standard gazetesinde köşesi olan Master Lo’nun Çince ve İngilizce uluslararası başarıya ulaşmış Feng Shui kitapları bulunmaktadır. Bu kitaplar Rusça, Romence, Macarca, Rumca gibi birçok dile çevrilmiştir. Hong Kong Üniversitesi’nde aynı zamanda öğretmenlik de yapan Master Lo, Hong Kong Turizm Kurulu’nun Feng Shui turları ve eğitimleri danışmanı, Peninsula Oteli’ne ait Peninsula Akademisi’nin danışmanı ve SCMP.com’un yıllık Feng Shui öngörüleri danışmanıdır. Konuşmacı olarak yer aldığı etkinliklerden biri de Dünya Ekonomik Forum’udur.

 

Master Lo’nun öngörüleri politik, ekonomik ve sosyal arenalarda aranır hale gelmiştir. Rus lideri Gorbachev’in düşüşünü, İngiliz Başbakanı Margaret Thatcher’ın istifasını bilmesi ilgi uyandırmıştır. 1999’da Boris Yeltsin’in istifası, 2000’de Nasdaq’ın çöküşü, 2001’de Tom Cruise ve Nicole Kidman’ın ayrılığı, 1990 ve 2002’de Körfez Savaşları, 2003’te Saddam Hüseyin’in yakalanmasını, 2004’te Başkan Bush’un seçilmesini de öngörmüştü.

 

Master Lo, 2008’de GRAND MASTER ünvanı almıştır.

 

Hong Kong’lu olan ve halen orada yaşayan Master Lo, Hong Kong Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi mezunudur. Hong Kong, Singapur, Avustralya, Rusya, Romanya, Almanya, ABD, Japonya ve Türkiye arasında seyahat ederek eğitimler vermektedir.

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
En güzel cami halısı burda.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir.