Feng Shui Turkey | Gülseren Gomez ve Feng Shui Bebeği Tan
1012
post-template-default,single,single-post,postid-1012,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Gülseren Gomez ve Feng Shui Bebeği Tan

10 May Gülseren Gomez ve Feng Shui Bebeği Tan

Öğrencilerimizden Gülseren Gomez’e Feng Shui ile ilk nasıl tanıştığını ve Feng Shui öğretisini günlük yaşamında uygulamaya başlayınca hayatında nelerin değiştiğini sorduk. Gülseren Gomez bizlere evinde uyguladığı Feng Shui düzenlemelerinin hemen ardından gelen bebeği Tan’ı, Feng Shui öğretisini ve hayatını etkileyen, değiştiren isimleri anlattı.

Adım Gülseren Gomez, 25 senedir ses sanatçısıyım, 10 senedir de ses koçuyum. Bir yaşam felsefem vardır. Sesin gücüne inanıyorum. Hele ki onu doğru kullanıyorsanız. Eğitimimi, 80li yıllarda ailem ile gitmiş olduğum Paris’te bitirdim. Hector Berlioz Konservatuarında okuma şansım oldu. Birçok hocadan eğitim aldım. Kendimi, ses terapi, diksiyon, nefes, yoga, tai chi, dans, spor  koçluğu, sağlıklı yaşam, sağlıklı beslenme seminerleri sayesinde, geliştirdim. 1998 senesi, eşim Luis E.Gomez ile kendi orkestramı kurmadan önce, birçok farklı gruplarda solist olarak yer aldım, albüm çıkardım. 2005 senesinde TRT’nin açmış olduğu Eurovision yarışmasına katılıp kazanınca eşim ve ben karar alıp Paris’ten İstanbul’a yerleştik. 10 seneden beri, İstanbul’da, eşim ile kurmuş olduğum,  İRC rugby spor okulumuzu, LMA Latin Müzik Akademisi (ritm atölyemizi) ve Latin Jazz Orkestramızı yönetmekteyiz.

Hiçbir şey tesadüf değildir. Yeni bir eve taşındığımda hayatıma farklı bir değişiklik getirme zamanı olduğunu hissettim. Yeni enerjiler ile başlamak istedim. Yeni evim sayesinde çok farklı dünyadan insanlar ile tanışma fırsatı yarattım. Bana çok şey öğreten ve ufkumu açan ilk başta Esra Koyuncu hanıma minnettarım. Tanışmamız harika oldu… “Evinizdeki pozitif enerjileri keşfedin” diye internette araştırdım ve Esra hanımın “İçimizdeki Pusula” adlı kitabı önüme çıktı. Hemen kitabı elde ettim. 2 günde bitirdim. Kendisine mesaj yazdım. Bana ertesi gün cevabı geldi. Nasıl mutlu oldum anlatamam size. Sanki yeni bir şeyler keşfetmiş gibi bir his vardı içimde. Kendim evimde Feng Shui uygulamaya çalıştım, yetersiz buldum kendimi. Esra Hanımın seminerine katıldım. Böylece ben de Temel Feng Shui Eğitiminin sonunda Feng Shui sertifikamı almış oldum. Esra Hanımı evime çağırdım, bana sağ olsun bazı konularda çok yardımcı oldu. Kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır. Ufak tefek detaylar ile hayatım değişti.

Nasıl mı değişti? Esra Hanım evime Feng Shui uyguladıktan 3 ay sonra ben hamile kaldım desem inanır mısınız?

Yatak odamdan başladı. İyi bir enerji olduğunu söyledi. Fakat “bir şeylerin gerçekleşmesini istiyorsan buraya kırmızı, pembe tonlarda bir yastık veya örtü koy, iki tane komedin al. Yatağınızın iki tarafı da her zaman açık olsun. Yatağınızın altına bir şey koymayın ki güzel enerjiler aksın. Bir yatak başlığı alın ve bir de 3 bambu koyun” demişti. Planımızda çocuk yoktu ama bir Feng Shui bebeğimiz oldu. Bir şeylere inanmak gerekiyor. Ben Feng Shui öğretisine ve de kişisel gelişim enerjilere inanıyorum. Ben ve eşime hayatımıza farklı enerjilerin destek, yardımcı olduğuna inanıyoruz. Eşim için biraz daha zor oldu tabii ki bu Feng Shui konusu, çünkü sürekli ev içinde taşımalar bitmiyordu (gülüyorum)…koltuklar her sene oradan oraya evin içinde dolaşıyordu.

Her zaman kendimi farklı konularda eğitmeyi, öğrenmeyi, farklı ortamlarda bulmayı, keşfetmeyi, kendimi yenilemeyi seven bir insanım. Araştırmacı bir kişiliğim var. Feng Shui sayesinde hafifledim. Nasıl mı? Birçok gereksiz şey evimden çıktı. İmkanı olmayana verdim ve onun mutluluğunu yaşadım. Eskileri, kırık dökük ne varsa attım. Bir şey aldığımda hep çift aldım. Renk seçimlerimde daha dikkatli oldum. Çalışma ve bereket alanımı keşfettim ve orasını canlandırdım. Çocuğum huzurlu uyuması için odasında yatak yönünü değiştirdim. Odasının renk tonlarını Feng Shui’ye göre yaptım. Küçücük mutfağıma huzursuzluk yaşanmasın, bereketi artsın diye kırmızı tonlar yerleştirdim. Bazı elementlerin bize ne kadar etkisi olduğunu öğrendim. Mesela Himalaya tuzu lambası. Çalıştığım zaman bilgisayarımın ucunda hemen onu açıyor ve mutlu oluyorum. İşte daha neler neler… yeter ki yaptığınız şeyi sevgiyle yapın. Bu keşfetmiş olduğum yenilikleri hemen ailem ve dostlarım ile paylaştım. Onlara da evlerinde Feng Shui uyguladım. Bu konuda çok profesyonel olmasam bile öğrendiklerimi aktardım ve Esra Hanımın kitabını birçok arkadaşıma hediye ettim.

Başucumda her zaman değerli bir kaç kitap vardır. Bu kitaplar sayesinde hayata bakış tarzım değişti diye bilirim. Beni güçlendirdiler, ufkumu açtılar. Sizlerle de bu keşfetmiş olduğum yazarları paylaşmak isterim. Başta, Esra Koyuncu dan “İçimizdeki Pusula”, Betül Arım hanımın bana hediye etmiş olduğu “150 Yıl Yaşayabiliriz”. Ümit Aktaş tan “İlaçsız Yaşam”, Mehmet Aktürkten “Yaşam Kodu”, Belki Erikli den “Meleklerle Yaşamak”.

Betül Arım Hanımın da birçok seminerine katıldım. Kendisinden de çok şey öğrendim. Dünya tatlısı, becerikli, hayat dolu bir insan. Evime geldiğinde hatırlıyorum bütün tencerelerimi atmıştı ve bana aynı gün gidip sağlıklı tencere aldı. Sağlıklı tencereyi ve sağlıklı beslenmeyi anlattı. Ve sohbetine doyum olmaz. Bana kendi yoğurdumu yapmamı öğretti… Derken Ümit Aktaş ile tanıştım. İlaç yerine bitkilerle nasıl tedavi olunuru öğrendim. 2 seneden beri ailecek glutensiz beslenmeye dikkat ediyoruz. Ümit Bey’in tavsiyeleri sayesinde sağlığımıza ailece kavuştuk. Mehmet Aktürkten Bey’i ise bir yaşam seminerinde tanışma fırsatım oldu. Kitabı çok ilginç. Belki Erikli kitabı tanışmam ise bir “tüy” meselesi. Yolumun üzerinde sürekli bir tüy görmem beni bir şeylere doğru çağırıyordu. İç sezgilerim, altıncı hissim kuvvetlidir. Genelde rüyalarım çıkar. Olacak bir olay, bir kaç gün önceden, gözümün önünde canlanır. Bazen bir yere gittiğim zaman, sanki daha önce orada bulunmuşum gibi bir his doğar. Yine internetten araştırırken “Melekler ile Yaşamak” kitabı önüme çıktı. Merak ettim hemen elde edip okudum. Artık her sabah ailece melek kartları çekiyoruz. O kadar mutlu oluyoruz ki. Bu kartlar pozitif enerji dolu. Melekler sayesinde günün bize verdiği bir mesaj oluyor ve onu yapmaya, gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Bu kartları herkese tavsiye ediyorum. Güne güzel sözler ile başlamak kadar mutlu verici bir şey yok sanırım. Benden daha merak olan 3 yaşındaki oğlum. Sabah kalkar kalkmaz hemen “anne kart çekelim mi ?”demesi çok komik… Ne de olsa oğlum Tan, bir Feng Shui bebek. Ona, etrafına pozitif enerji aktarmasını şimdiden öğretmeye çalışıyoruz. Bir kaç ay önce yine Esra Hanımın bir seminerine daha katıldığımda yeni bir önemli isim daha öğrendim. Feng Shui’nin Master üstatlarından, kim biliyor musunuz? TAN Khoon Yong. Bu nedenle söylüyorum. Hiçbir şey tesadüf değil!

Gülseren Gomez’e bu içten söyleşi için çok teşekkür ederiz. Kendisinin çalışmalarına www.sesprod.com web sitesinden  ulaşabilirsiniz.

Grand Master Raymond Lo ile Feng Shui Eğitimi’nin ilk modülü Kasım 2016 tarihinde İstanbul’da gerçekleşecek. Siz de meslek hayatınızda ve günlük yaşamınızda yeni bir boyut kazandıracak bu eğitim hakkında detaylı bilgi almak isterseniz eğitim sayfamıza göz atın.

1 Comment
  • Gülseren Gomez
    Posted at 17:31h, 12 Mayıs Cevapla

    Merhaba, ilginiz için teşekkür ederim. Fanlarımıza bu arada hatırlatmak isterim ki, 16 mayıs Kocaeli Avrupa Günü projesi kapsamında verecek olacağımız konsere beklerim. Ayrıca, 10 haziran cuma akşamı Nardis Jazz Club deyiz, bilginize.
    Yerlerinizi şimdiden ayırmayı unutmayın…Sevgiler

Post A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Barkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Termal Etiket Eco Termal etiket, yüzeyinde hami bir katman bulunmayan miktar çeşididir. Kumbara üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı beraberlik birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir dahi bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Bu termal etiketlere yumruk termal olarak (ısıyla) yapılır ve yerde yüzden ribon kullanılmaz. Ribon kullanımı olmadığı için tahakküm maliyeti sıfıra yakındır.
Dijital Baskı ve baskı etiketi teknolojileri geliştikçe firmaların büyük ebatlı etiket ihtiyaçlarına da dijital çözümler sunulmaya başlamıştır. Böylece, birbirinden canlı renklerin ve kusursuz çizgilerin hakimiyetindeki büyük ebatlı dijital baskı etkileri; kurumsal firmaların reklam kampanyalarındaki en iddialı unsurlarına dönüşmüştür.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Botoks esas olarak ciltte kırışık azaltmak amacıyla çok yaygın kullanılmaktadır ve tehlikeli bir yan etkisi bilinmemektedir. Mide botoksu uygulaması ise standart bir endoskopik işlem olduğundan literatürde bildirilmiş önemli bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı olanlar ve botoksa karşı alerjisi olan kişilerde işlemin uygulanması uygun değildir. Botoks işlemleri genel olarak estetik operasyonlarda, ciltteki kırışıklıkları azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu noktada hem estetik, hem de obezite tedavisi amaçlı yapılan botoks uygulamalarının uygun hastalara yapıldığında bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı yaşayan, botoks alerjisi olduğunu düşünen ve gastrit, ülser vb. mide rahatsızlığı olan hastalar durumlarının hekimlerine belirtmeli ve gerekli tetkiklerin yapıldığına dikkat etmelidir. Bunun yanı sıra hastaların botoks uygulaması yaptırırken tecrübeli bir hekim ve tam donanımlı bir hastane tercih etmeleri büyük önem taşımaktadır.

Nasıl uygulanır?

Anestezi Hekimi eşliğinde endoskopik yöntemle kesisiz olarak mideye ulaşılır ve mide içerisinde ortalama 20 noktaya yapılan Botulinum toksini sayesinde uzun açlık süresi, geç acıkma, iştah kontrolü ve çabuk doyma gibi etkiler kazandırılan hasta hızla kilo verir.

İşlem endoskopik yolla, ameliyat riskine girmeden ve özel bir hazırlığa gerek duyulmadan yapılabilmekte ve 10-15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanabilmektedir. 1-2 saat sonra kişi sosyal yaşantısına dönebilir.

Mide botoksu sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Fastfood gibi hızlı tüketilen gıdalar, asitli içecekler tüketilmesi zararlıdır. Botoks uygulanan hastalar daha geç acıkmakta, daha az porsiyonlarla doymakta, daha erken tokluk hissetmektedir.

Mide Botoksu Kimler için Uygundur?

Mide botoksu aslında kilo vermek isteyen herkese uygulanabilir. Bu işlem bir ameliyat değildir. Ancak hasta seçimi önemlidir. Vücut kitle indeksi 40’ın üzerinde olan ve ameliyat ile başarı elde edilebilecek hastalarda mide botoksunun çok faydalı olmayacağını söylemek gerekir. Bu noktada fazla kiloları olan ama ameliyat edilecek kadar da obez olmayan ve kilo vermek isteyen hastalar ideal hasta grubunu oluşturur. Midesinde ülser veya gasrit olan hastalarda ise öncelikle bu hastalıkların uygun tedavisi gerçekleştirildikten sonra mide botoksu uygulanabilir.

Botoks esas olarak ciltte kırışık azaltmak amacıyla çok yaygın kullanılmaktadır ve tehlikeli bir yan etkisi bilinmemektedir. Mide küçültme ameliyatı uygulaması ise standart bir endoskopik işlem olduğundan literatürde bildirilmiş önemli bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı olanlar ve botoksa karşı alerjisi olan kişilerde işlemin uygulanması uygun değildir. Botoks işlemleri genel olarak estetik operasyonlarda, ciltteki kırışıklıkları azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu noktada hem estetik, hem de obezite tedavisi amaçlı yapılan botoks uygulamalarının uygun hastalara yapıldığında bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı yaşayan, botoks alerjisi olduğunu düşünen ve gastrit, ülser vb. mide rahatsızlığı olan hastalar durumlarının hekimlerine belirtmeli ve gerekli tetkiklerin yapıldığına dikkat etmelidir. Bunun yanı sıra hastaların botoks uygulaması yaptırırken tecrübeli bir hekim ve tam donanımlı bir hastane tercih etmeleri büyük önem taşımaktadır.

Mide Küçültme Ameliyatı Olmanın Faydaları?

Bu ameliyat ile vücuttaki fazla kilonun ortalama %60'ı oldukça kısa sürede kolaylıkla verilir. Mide bağırsak sistemindeki yiyecek geçiş sisteminde bir değişikliğe gerek kalmaz. Mide küçültme ameliyatından sonra metabolik bozukluklar daha çabuk sürede düzelir.

Mide botoksu sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Tüp mide ameliyatı kapalı yapıldığı için, ameliyat sonrası ağrı çok azdır ve estetik sonuçlar da oldukça başarılıdır. Fotoğrafta ameliyat olan bir hastanın ameliyattan 10gün sonrası durumu paylaşılmış, birkaç ay sonra da bu çizgiler de hemen hemen kaybolmuştur. Hastalar, ameliyat sonrası hemen ayağa kalkabilir ve 3. günde evlerinde, 6 ila 7. günde de işlerine dönebilirler

Mide Botoksu Kimler için Uygundur?

Mide Kelepçesi Ameliyatı: Bu operasyonda tüp mide ameliyatından farklı olarak, mide kelepçesi ameliyatının geri dönüşü mümkündür. Midenin üst kısmındaki cep daha küçüktür ve gıdalar tüketildiğinde bu cep hemen dolduğundan dolayı tokluk daha çabuk hissedilir. Hasta istediği kiloya eriştiğinde isterse gastrik bandı çıkartılır.