Feng Shui Turkey | Huzur ve Bereketin Formülü
1040
post-template-default,single,single-post,postid-1040,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Huzur ve Bereketin Formülü

14 Haz Huzur ve Bereketin Formülü

Yaşadığımız ve çalıştığımız yerlerde huzur ve bereketi formülize edebilir miyiz? Öğrencimiz Şennur Aldemir, Grand Master Raymond Lo ile Feng Shui eğitiminin öncesi ve sonrasını bizimle paylaştı.

Feng Shui öğretisine merakınız nasıl başladı?
Şehir Plancısıyım ve mesleğim nedeniyle her ölçekteki mekanlara hep ilgim ve merakım olmuştur.

Nihayet işimi yaparken mekanların iyi veya kötü enerjileri olabileceğini hep sezinlemişimdir. Bu nedenle de, mekanların enerjilerinin nasıl anlaşılabileceği konusunda manevi arayışım hep olmuştur.

İşte bu arayışım sonucunda, Feng  Shui ile Ankara’daki Dost Kitabevinde uzun saatler geçirdiğim 2001 yılında tanıştım. Tam yeni bir eve taşınmışken Feng Shui’yi rahat rahat uygulayabilecektim. Denilenleri yaptım ve evimde huzuru ve bereketi yeniden yakalamıştım. Gerçekten inanılmazdı.

Eğitim almaya nasıl karar verdiniz? Hangi eğitimleri aldınız?

Hayatımda tıkanmalar yaşadığım bir dönemdi ve öğrendiğim form ekolüne göre yaptığım Feng Shui uygulamalarını ne kadar yapsam  da akışta kalamıyordum. Yeniden bir arayışa girmiştim ki, Esra hocamızın kitabıyla karşılaştım ve anladım ki Feng Shui’de bir üst seviyeye geçmem gerekiyordu. Esra hocayla tanışınca bizi Grand Master Lo eğitimlerine hazırladı. Esra hocadan Feng Shui ve Çin Astrolojisi, Grand Master Lo’dan Feng Shui eğitimlerini aldım.

Eğitimlerden önce beklentiniz nasıldı, Feng Shui’yi öğrendikçe seni en çok neler etkiledi, şaşırttı?

Eğitimlere başlamadan önce sade bir öğreti olduğunu düşünürken, eğitimleri aldıkça Feng Shui’nin gerçekten çok boyutlu, derin bir öğreti olduğunu anladıkça şaşkınlığım artıyordu. Gerçekten inanılmaz bir sistemdi. Feng Shui’nin temelindeki sistem evrenin temelini bile açıklıyordu ve bilgisayar sisteminin mantığına benzerliği ise çok şaşırtıcıydı. Öğrendikçe ve uygulama yaptıkça, uygulamadaki sonuçlar beni oldukça şaşırtıyordu. Özellikle de geçmişte yaşadığım mekanlarda uyguladığım Feng Shui’nin sonuçları itibarıyla yaşadıklarımla benzerliklerini görünce gerçekten çok etkilenmiştim. Eşim de yaşadıklarının Feng Shui ile açıklanabildiğini görünce Feng Shui’ye olan inancı ve hayranlığı arttı. Şimdi benden daha meraklı  bir Feng Shui hayranı.

Mesleğinizi uygulamada nasıl farklılıklar yaşadınız? Feng Shui öncesi ve sonrası var mı?

Mesleğim Şehir Plancısı  olduğu için, Feng Shui nin, şehir ve bölge planlarına uygulanması gerektiğini hep düşündüm ancak, ülkemizdeki uygulamalar buna pek imkan vermiyordu. Hayatımda kesinlikle kalın harflerle Feng Shui öncesi ve Feng Shui sonrası vardır. Özellikle de Esra hoca ve Master Lo’dan  öğrendiğim Feng Shui benim için esas olmuştur. Bu öğretiden sonra, Feng Shui’sine bakmadan hiçbir eve taşınmıyorum. Yeni bir işyerinde çalışmaya başlarsam mutlaka Feng Shui’sine bakıyorum. Kötü enerjinin bulunduğu yerde asla oturmuyor eşimi de oturtmuyorum. Yıllık ve aylık gelen enerjileri asla gözden kaçırmamaya çalışıyorum. Evde ve işyerinde mutlaka uygularım.

Feng Shui öğretisinin hayatınıza nasıl katkıları oldu?

Feng Shui hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Feng Shui’siz kendimizi huzursuz hissediyoruz. İsteyenlere de Feng Shui’yi profesyonel olarak yapıyoruz. Yaptıkça daha çok örnek ve teyit almış oluyoruz. Feng Shui yaptığım mekanların sakinleri yaşananları %100’e yakın bir oranda teyit ediyorlar. Hiç inanmayanlar bile, Feng Shui’nin açıklamalarını görünce burada otursam daha iyi olur mu? Yoksa burada mı otursam gibi sorularla etkilendiklerini gizleyemediklerini gösterirler.

Şennur Aldemir’e bu güzel söyleşi için çok teşekkür ederiz. Kendisine sennuraldemir@hotmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Grand Master Raymond Lo ile Feng Shui Eğitimi’nin ilk modülü Kasım 2016 tarihinde İstanbul’da gerçekleşecek. Siz de meslek hayatınızda ve günlük yaşamınızda yeni bir boyut kazandıracak bu eğitim hakkında detaylı bilgi almak isterseniz eğitim sayfamıza göz atın.

 

No Comments

Post A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.