Feng Shui Turkey | Huzur ve Bereketin Formülü
1040
post-template-default,single,single-post,postid-1040,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Huzur ve Bereketin Formülü

14 Haz Huzur ve Bereketin Formülü

Yaşadığımız ve çalıştığımız yerlerde huzur ve bereketi formülize edebilir miyiz? Öğrencimiz Şennur Aldemir, Grand Master Raymond Lo ile Feng Shui eğitiminin öncesi ve sonrasını bizimle paylaştı.

Feng Shui öğretisine merakınız nasıl başladı?
Şehir Plancısıyım ve mesleğim nedeniyle her ölçekteki mekanlara hep ilgim ve merakım olmuştur.

Nihayet işimi yaparken mekanların iyi veya kötü enerjileri olabileceğini hep sezinlemişimdir. Bu nedenle de, mekanların enerjilerinin nasıl anlaşılabileceği konusunda manevi arayışım hep olmuştur.

İşte bu arayışım sonucunda, Feng  Shui ile Ankara’daki Dost Kitabevinde uzun saatler geçirdiğim 2001 yılında tanıştım. Tam yeni bir eve taşınmışken Feng Shui’yi rahat rahat uygulayabilecektim. Denilenleri yaptım ve evimde huzuru ve bereketi yeniden yakalamıştım. Gerçekten inanılmazdı.

Eğitim almaya nasıl karar verdiniz? Hangi eğitimleri aldınız?

Hayatımda tıkanmalar yaşadığım bir dönemdi ve öğrendiğim form ekolüne göre yaptığım Feng Shui uygulamalarını ne kadar yapsam  da akışta kalamıyordum. Yeniden bir arayışa girmiştim ki, Esra hocamızın kitabıyla karşılaştım ve anladım ki Feng Shui’de bir üst seviyeye geçmem gerekiyordu. Esra hocayla tanışınca bizi Grand Master Lo eğitimlerine hazırladı. Esra hocadan Feng Shui ve Çin Astrolojisi, Grand Master Lo’dan Feng Shui eğitimlerini aldım.

Eğitimlerden önce beklentiniz nasıldı, Feng Shui’yi öğrendikçe seni en çok neler etkiledi, şaşırttı?

Eğitimlere başlamadan önce sade bir öğreti olduğunu düşünürken, eğitimleri aldıkça Feng Shui’nin gerçekten çok boyutlu, derin bir öğreti olduğunu anladıkça şaşkınlığım artıyordu. Gerçekten inanılmaz bir sistemdi. Feng Shui’nin temelindeki sistem evrenin temelini bile açıklıyordu ve bilgisayar sisteminin mantığına benzerliği ise çok şaşırtıcıydı. Öğrendikçe ve uygulama yaptıkça, uygulamadaki sonuçlar beni oldukça şaşırtıyordu. Özellikle de geçmişte yaşadığım mekanlarda uyguladığım Feng Shui’nin sonuçları itibarıyla yaşadıklarımla benzerliklerini görünce gerçekten çok etkilenmiştim. Eşim de yaşadıklarının Feng Shui ile açıklanabildiğini görünce Feng Shui’ye olan inancı ve hayranlığı arttı. Şimdi benden daha meraklı  bir Feng Shui hayranı.

Mesleğinizi uygulamada nasıl farklılıklar yaşadınız? Feng Shui öncesi ve sonrası var mı?

Mesleğim Şehir Plancısı  olduğu için, Feng Shui nin, şehir ve bölge planlarına uygulanması gerektiğini hep düşündüm ancak, ülkemizdeki uygulamalar buna pek imkan vermiyordu. Hayatımda kesinlikle kalın harflerle Feng Shui öncesi ve Feng Shui sonrası vardır. Özellikle de Esra hoca ve Master Lo’dan  öğrendiğim Feng Shui benim için esas olmuştur. Bu öğretiden sonra, Feng Shui’sine bakmadan hiçbir eve taşınmıyorum. Yeni bir işyerinde çalışmaya başlarsam mutlaka Feng Shui’sine bakıyorum. Kötü enerjinin bulunduğu yerde asla oturmuyor eşimi de oturtmuyorum. Yıllık ve aylık gelen enerjileri asla gözden kaçırmamaya çalışıyorum. Evde ve işyerinde mutlaka uygularım.

Feng Shui öğretisinin hayatınıza nasıl katkıları oldu?

Feng Shui hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Feng Shui’siz kendimizi huzursuz hissediyoruz. İsteyenlere de Feng Shui’yi profesyonel olarak yapıyoruz. Yaptıkça daha çok örnek ve teyit almış oluyoruz. Feng Shui yaptığım mekanların sakinleri yaşananları %100’e yakın bir oranda teyit ediyorlar. Hiç inanmayanlar bile, Feng Shui’nin açıklamalarını görünce burada otursam daha iyi olur mu? Yoksa burada mı otursam gibi sorularla etkilendiklerini gizleyemediklerini gösterirler.

Şennur Aldemir’e bu güzel söyleşi için çok teşekkür ederiz. Kendisine sennuraldemir@hotmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Grand Master Raymond Lo ile Feng Shui Eğitimi’nin ilk modülü Kasım 2016 tarihinde İstanbul’da gerçekleşecek. Siz de meslek hayatınızda ve günlük yaşamınızda yeni bir boyut kazandıracak bu eğitim hakkında detaylı bilgi almak isterseniz eğitim sayfamıza göz atın.

 

No Comments

Post A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Barkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Termal Etiket Eco Termal etiket, yüzeyinde hami bir katman bulunmayan miktar çeşididir. Kumbara üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı beraberlik birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir dahi bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Bu termal etiketlere yumruk termal olarak (ısıyla) yapılır ve yerde yüzden ribon kullanılmaz. Ribon kullanımı olmadığı için tahakküm maliyeti sıfıra yakındır.
Dijital Baskı ve baskı etiketi teknolojileri geliştikçe firmaların büyük ebatlı etiket ihtiyaçlarına da dijital çözümler sunulmaya başlamıştır. Böylece, birbirinden canlı renklerin ve kusursuz çizgilerin hakimiyetindeki büyük ebatlı dijital baskı etkileri; kurumsal firmaların reklam kampanyalarındaki en iddialı unsurlarına dönüşmüştür.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Botoks esas olarak ciltte kırışık azaltmak amacıyla çok yaygın kullanılmaktadır ve tehlikeli bir yan etkisi bilinmemektedir. Mide botoksu uygulaması ise standart bir endoskopik işlem olduğundan literatürde bildirilmiş önemli bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı olanlar ve botoksa karşı alerjisi olan kişilerde işlemin uygulanması uygun değildir. Botoks işlemleri genel olarak estetik operasyonlarda, ciltteki kırışıklıkları azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu noktada hem estetik, hem de obezite tedavisi amaçlı yapılan botoks uygulamalarının uygun hastalara yapıldığında bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı yaşayan, botoks alerjisi olduğunu düşünen ve gastrit, ülser vb. mide rahatsızlığı olan hastalar durumlarının hekimlerine belirtmeli ve gerekli tetkiklerin yapıldığına dikkat etmelidir. Bunun yanı sıra hastaların botoks uygulaması yaptırırken tecrübeli bir hekim ve tam donanımlı bir hastane tercih etmeleri büyük önem taşımaktadır.

Nasıl uygulanır?

Anestezi Hekimi eşliğinde endoskopik yöntemle kesisiz olarak mideye ulaşılır ve mide içerisinde ortalama 20 noktaya yapılan Botulinum toksini sayesinde uzun açlık süresi, geç acıkma, iştah kontrolü ve çabuk doyma gibi etkiler kazandırılan hasta hızla kilo verir.

İşlem endoskopik yolla, ameliyat riskine girmeden ve özel bir hazırlığa gerek duyulmadan yapılabilmekte ve 10-15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanabilmektedir. 1-2 saat sonra kişi sosyal yaşantısına dönebilir.

Mide botoksu sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Fastfood gibi hızlı tüketilen gıdalar, asitli içecekler tüketilmesi zararlıdır. Botoks uygulanan hastalar daha geç acıkmakta, daha az porsiyonlarla doymakta, daha erken tokluk hissetmektedir.

Mide Botoksu Kimler için Uygundur?

Mide botoksu aslında kilo vermek isteyen herkese uygulanabilir. Bu işlem bir ameliyat değildir. Ancak hasta seçimi önemlidir. Vücut kitle indeksi 40’ın üzerinde olan ve ameliyat ile başarı elde edilebilecek hastalarda mide botoksunun çok faydalı olmayacağını söylemek gerekir. Bu noktada fazla kiloları olan ama ameliyat edilecek kadar da obez olmayan ve kilo vermek isteyen hastalar ideal hasta grubunu oluşturur. Midesinde ülser veya gasrit olan hastalarda ise öncelikle bu hastalıkların uygun tedavisi gerçekleştirildikten sonra mide botoksu uygulanabilir.

Botoks esas olarak ciltte kırışık azaltmak amacıyla çok yaygın kullanılmaktadır ve tehlikeli bir yan etkisi bilinmemektedir. Mide küçültme ameliyatı uygulaması ise standart bir endoskopik işlem olduğundan literatürde bildirilmiş önemli bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı olanlar ve botoksa karşı alerjisi olan kişilerde işlemin uygulanması uygun değildir. Botoks işlemleri genel olarak estetik operasyonlarda, ciltteki kırışıklıkları azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu noktada hem estetik, hem de obezite tedavisi amaçlı yapılan botoks uygulamalarının uygun hastalara yapıldığında bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı yaşayan, botoks alerjisi olduğunu düşünen ve gastrit, ülser vb. mide rahatsızlığı olan hastalar durumlarının hekimlerine belirtmeli ve gerekli tetkiklerin yapıldığına dikkat etmelidir. Bunun yanı sıra hastaların botoks uygulaması yaptırırken tecrübeli bir hekim ve tam donanımlı bir hastane tercih etmeleri büyük önem taşımaktadır.

Mide Küçültme Ameliyatı Olmanın Faydaları?

Bu ameliyat ile vücuttaki fazla kilonun ortalama %60'ı oldukça kısa sürede kolaylıkla verilir. Mide bağırsak sistemindeki yiyecek geçiş sisteminde bir değişikliğe gerek kalmaz. Mide küçültme ameliyatından sonra metabolik bozukluklar daha çabuk sürede düzelir.

Mide botoksu sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Tüp mide ameliyatı kapalı yapıldığı için, ameliyat sonrası ağrı çok azdır ve estetik sonuçlar da oldukça başarılıdır. Fotoğrafta ameliyat olan bir hastanın ameliyattan 10gün sonrası durumu paylaşılmış, birkaç ay sonra da bu çizgiler de hemen hemen kaybolmuştur. Hastalar, ameliyat sonrası hemen ayağa kalkabilir ve 3. günde evlerinde, 6 ila 7. günde de işlerine dönebilirler

Mide Botoksu Kimler için Uygundur?

Mide Kelepçesi Ameliyatı: Bu operasyonda tüp mide ameliyatından farklı olarak, mide kelepçesi ameliyatının geri dönüşü mümkündür. Midenin üst kısmındaki cep daha küçüktür ve gıdalar tüketildiğinde bu cep hemen dolduğundan dolayı tokluk daha çabuk hissedilir. Hasta istediği kiloya eriştiğinde isterse gastrik bandı çıkartılır.