Feng Shui Turkey | Neden? Sorularının cevaplarını görmeyi sağlayan öğreti: Feng Shui
1047
post-template-default,single,single-post,postid-1047,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Neden? Sorularının cevaplarını görmeyi sağlayan öğreti: Feng Shui

06 Eyl Neden? Sorularının cevaplarını görmeyi sağlayan öğreti: Feng Shui

Merhaba, bize kendinizden bahseder misin, Feng Shui öğretisine merakınız nasıl başladı?

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Akademisi, Sahne Görüntü Sanatları,  Tiyatro Dekor Kostüm mezunuyum.

Uzun yıllar tasarım, görsel düzenleme ve mağazacılık sektöründe çalıştım.

Feng Shui ile tanışmadan evvel Uzak doğunun kadim bilgilerine, Budha öğretilerine, gizli ve mistik olaylara, yaşama, kadere, ölüm ve sonrasına, çevremizdeki ve sahip olduğumuz enerjilerin gücüne her zaman inandım. Uzun yıllar evvel televizyonda bir kişi Uzak Doğuda insanların nasıl yaşamlarında Feng Shui’yi kullandığından bahsediyordu. Konu çok ilgimi çekti ve hemen bulduğum tüm yabancı dilde yazılmış veya tercüme edilmiş bütün kitapları aldım ve okudum. Bir şeyler hep eksik ve havada kaldı. Hiç birisi yeterli olmadı tam olarak konuyu anlamamda.

Eğitim almaya nasıl karar verdiniz? Hangi eğitimleri aldınız?

2009-2010 yılları hayatımda karşılaştığım en zor yıllardı. 2006 da başlayan bu zor dönemim artık tavan yapmıştı. O noktada tıkandım ve hastalandım. Sonrasında ameliyat, tedavi derken bir gün yine televizyonda sevgili Esra Koyuncu’yu gördüm. Esra yakında Hong Kong’lu dünyaca ünlü Grand Master Raymond Lo’nun İstanbul’a gelip Feng Shui eğitimi vereceğini söylediğinde inanılmaz heyecanlandım ve katılmaya karar verdim. Ekim 2010 yılında Master Lo’nun İstanbul’daki ilk talebelerindendim.

2010 Ekim ayında Feng Shui I ve II, 2011 Ekim ayında Çin Astrolojisi ve I Ching, 2012 Nisan ayında Shanghai’de düzenlediği ileri düzey Feng Shui ve Çin astrolojisi eğitimine, 2013 Ekim ayında tekrar İstanbul’da Çin Astrolojisi eğitimine katıldım. 2012 de diplomamı Grand Master Raymond Lo’dan aldım.

Raymond Lo Eğitimlerden önce beklentin nasıldı, Feng Shui yi öğrendikçe seni en çok neler etkiledi, şaşırttı?

Raymond Lo yani diğer adıyla ‘Feng Shui Lo’ dünyaca tanınan Feng Shui ve Kader danışmanıdır. 30 yıla yakın tecrübesi, yazdığı ve bir çok dile çevrilmiş kitapları olan ve  dünyanın önemli ülkelerinde verdiği eğitimleri vardır. Diğer okuduğum kitaplar 1940’ların sonunda komünizmin kabul edildiği Çin’den Amerika’ya göç edenlerin, Batı insanlarının anlayıp uygulayabilecekleri kolaylıkta yazdıkları kitaplardan ibaretlerdi. Halbuki Master Lo’nun yazdığı ve öğrettiği Feng Shui, kendi içinde matematiği olan, rasyonel, temelleri zamana, insana, çevreye ve mimariye dayanan kadim bir bilgidir. Profesyonel anlatımı, mütevaziliği ve inanılmaz bilgisiyle her eğitiminden çok şey öğrendim. Evlerimizin enerjilerini dengelediğimizde yaşamımıza yansıyan olumlu etkilerini gördüm. Feng Shui esasen bir denge kurma sanatıdır. Bu da yaşamımıza huzur, ahenk , bolluk ve  bereket getirir.

Feng Shui öğretisinin hayatınıza nasıl katkıları oldu?

Bütün bu eğitimlerin ardından hayata daha farklı bakmaya başladım. Neden hayat bir anda zorlaştı, ağırlaştı. Neden kanser oldum. Neden yılların enerjileri birbirlerinden farklı. Nedenlerimin tüm cevaplarını işte bu eğitimlerde buldum. İşe kendimden evimden ve çevremden başladım. Kendi kaderimin şifrelerini çözünce kendimi daha iyi anladım. Başkalarını daha iyi anladım. Yaşamımızda iniş ve çıkışlarımızı görebilmeyi ve kontrol edip tedbir almayı öğrendim.

Size nasıl ulaşabilirler?

2013 yılında kendi web sitemi www.fengshuist.net, blogumu ve facebook sayfam olan Fengshuist’i kurdum. O tarihten beri, yazılar yazıyorum, insanlara ve firmalara Feng Shui, Çin Astrolojisi ve Yüz Okuma konularında danışmanlık veriyorum, yaptığım işle ilgili destekleyici ürünler geliştiriyorum, ve tüm bunları inanarak ve severek yapıyorum. Yaşamımda karşıma çıkan herkese teşekkür ediyorum ve biliyorum ki hiç bir şey tesadüfen olmuyor.

Grand Master Raymond Lo ile Feng Shui Eğitimi’nin ilk modülü Kasım 2016 tarihinde İstanbul’da gerçekleşecek. Siz de meslek hayatınızda ve günlük yaşamınızda yeni bir boyut kazandıracak bu eğitim hakkında detaylı bilgi almak isterseniz erken kayıt için son tarih 30 Eylül. Detaylar ve kayıt için http://bit.ly/1pc8iFe

 

No Comments

Post A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Barkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Termal Etiket Eco Termal etiket, yüzeyinde hami bir katman bulunmayan miktar çeşididir. Kumbara üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı beraberlik birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir dahi bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Bu termal etiketlere yumruk termal olarak (ısıyla) yapılır ve yerde yüzden ribon kullanılmaz. Ribon kullanımı olmadığı için tahakküm maliyeti sıfıra yakındır.
Dijital Baskı ve baskı etiketi teknolojileri geliştikçe firmaların büyük ebatlı etiket ihtiyaçlarına da dijital çözümler sunulmaya başlamıştır. Böylece, birbirinden canlı renklerin ve kusursuz çizgilerin hakimiyetindeki büyük ebatlı dijital baskı etkileri; kurumsal firmaların reklam kampanyalarındaki en iddialı unsurlarına dönüşmüştür.