Feng Shui Turkey | Nisan Yağmurları Geliyor
700
post-template-default,single,single-post,postid-700,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Nisan Yağmurları Geliyor

02 Nis Nisan Yağmurları Geliyor

Bu lafı boşuna dememişler. Çinlilerin çiftçi takvimi Hsia’da Nisan ayı ejderha ayıdır. Bu ay su elementinin deposu diye bilinir. Bol yağış olur.  Doğa yeşermeye, havalar ısınmaya başlar. Çiftçiler tohum ekmekle meşguldurler. Ayın 20’sinden sonra sıkı bir yağmur yağarsa, bu ekinler için iyi bir sezon olacağının müjdecisidir. 2015’in genelinde hiç su elementi olmadığını söylemiştik. O yüzden bu ay yağacak yağmurları önemsemek gerekir.

Çin takviminde Nisan 2015’te iki element görüyoruz. Ejderha burcunun temsil ettiği toprak ve üzerinde yang metal. Elementler döngüsünde toprak ve metal birbirini destekleyici bir döngüde oldukları için daha uyumlu bir ay bekleyebiliriz.

Ancak metalin mizacı biraz sert ve silah gibi. Bu ay çatışmalarla ilgili bir sorun yaşanırsa imdadımıza yetişecek koruyucu melekler de yok. Çünkü 12 burçtan sadece ejderha ve köpek koruyucu melek görevini üstlenmiyor. Dolayısıyla ejderha ve köpek zamanlarında vuku bulan tersliklerde kayıplar başka zamanlara göre daha fazla olur.

Bu ay özellikle Batı yönüne dikkat etmek gerekir. Çünkü uçan yıldızlarda bu sene merkezde 3 var.  Bu 3 rakamı Nisan ayında da tekrarlanıyor. Yani Nisan’da bütün senelik uçan yıldızlar çifte etkili olacak. İyiler daha iyi, kötüler ise daha tehlikeli.

İlk önce tehlikelileri bertaraf edelim. Bu sene ve özellikle de bu ay bize sorun çıkartacak yön batıdır. Çünkü batıda kazaları, belaları temsil eden 5 yıldızı var. Bir terslik olacaksa batıdan gelecektir. Bu ay gündemi de takip etmeli, ülkemizin, dünyanın batısında neler oluyor, yakından izlemeli. Mümkünse batıya seyahatlerden kaçınmalıdır.

Evlerde tadilat telaşı varsa batı tarafları sorun çıkartabilir. Aman dikkat. Evinizin, işyerinizin batısına metal bir rüzgar çanı asmayı, hatta bu ay için fazladan bir çanak içinde durgun su koymayı sakın ihmal etmeyin. Batı alanlarında fazla hareket yaratmayın, tadilatlara mümkünse girişmeyin.

İkinci sıkıntı alanı güneydoğu. Çünkü bu yön 2015 senesinin hastalıklara açık tarafı. Eğer sık sık hastalanıyorsanız, hassas bir bünyeniz varsa, tedavi görüyorsanız bu alanda fazla vakit geçirmemenizi öneririm. Bu ay duble etkili olduğu için özellikle vurgulanması gerekir. Kaçınmak mümkün değilse o zaman mutlaka bir ipe dizili 6 metal para asın. Bu 2 no’lu hastalık yıldızı için Çinlilerin geleneksel çözüm metodudur. Bu alanı metal enerjisi ile dengeleyin. Metalden yapılmış tibet kaseleri ile hergün enerji temizliği fikri yapmak iyi bir fikir olabilir.

Merkezde 3 rakamı var. Bu kavga demek. Merkezde olduğu için ortayı temsil ediyor. Haritada Ortadoğu mesela. Zaten bu coğrafyada kavgasız bir an pek yok gibi. Ama bu ay yıldızların üstüste gelmesiyle etkisi artabilir. 3 rakamı evlerimizin, işyerlerimizin de ortasına geliyor. Kavga, öfke ve stresten kaçınmak için kırmızı renkli objeler kullanabiliriz. Ne ilginç değil mi? Halbuki kırmızı için yangına körükle gitmek tabirini kullanabilirdik. Ancak Feng Shui’de 3 rakamı ağacı temsil ediyor. Uçan yıldızlarda 3 kavga ve öfke olduğundan denge getirmek için ağacın etkisini azaltmaya, yani ateşle bastırmaya çalışıyoruz.

Bir de metal elementine ait 6 ve 7’miz var. 6 otoriteyi ve dolayısıyla hukuksal problemleri temsil ediyor. Bu sene ve Nisan ayında evlerimizin, işyerlerimizin kuzeydoğuda bulunuyor. 7 ise ağzı temsil ediyor. Ağız da iletişimi. Geçmiş bir yıldız olduğundan imaj problemlerine ve skandallara yol açabilir. 7 bu sene ve bu ay güneyde. Her ikisine de ağaç elementi ile denge getirmek gerekiyor. Ağaç elementini temsilen yeşil renkli objeler, bitkiler kullanabiliriz. En pratiği su dolu şeffaf bir vazoya 3 bambu dalı koymak. 3 dal bambu, çünkü 3 aynı zamanda ağaç elementinin rakamı.

Önlemlerimizi aldıktan sonra şimdi de bereket yıldızına bakalım, neredeymiş? Bu sene ve bu ay bereket yıldızı kuzeyde. Eğer mevcut tablonuzda kuzeyde zaten bir bereket yıldızınız varsa ve kuzeyin bulunduğu alan açık ve aktif bir alansa o zaman etkilerini nakit akışınızda hissedeceksiniz demektir.

Her zaman için mekanınızın yapılış tarihine ait ana enerji haritasını temel almanız gerektiğini hatırlatırım. Senelik etkiler var olan mevcut enerjilere etki etmektedir. Binanızın temelinde mevcut olan ana enerji tablosunu çıkartmak aslında hiç de o kadar zor değil. Siz de eğitimlerimizden birine katılırsanız kısa sürede nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Ya da kıssadan hisse, Feng Shui’de  Uçan Yıldızlar üzerine ihtisas yapmış bir uzmanın yardımına başvurabilirsiniz.

İyi enerjilere devam… Bir başka bereket ve mutluluk enerjisi güneybatıdan geliyor. Güneybatı yönünü oldum olası çok sevmişimdir. İnsanın içini ısıtır, pozitif bir yöndür. Benim de uğurlu yönümdür. Tek yapmanız gereken o yöndeki enerjiyi almak için evin o köşesinde bol bol vakit geçirmeniz. Umarım vakit geçirebileceğiniz bir alandır.

Doğu ise önemli. Neden derseniz orada bu sene ve bu ay 1 yıldızı var. Ders çalışmak, sınavlara hazırlanmak için 1 yıldızı çok önemli. İnsana zihin açıklığı verir. Sadece ders çalışmak için değil. Kitap yazmak, öğretmenseniz eğitim programı hazırlamak, tez, rapor vs. yazmak, kontrol etmek, sporcuysanız yarışmalara hazırlanmak için ideal bir yön bu sene.

Nisan’la ilgili notlarım şimdilik bu kadar. Bu senenin en zor aylarından biri Temmuz gibi gözüküyor. Çünkü keçi senesindeyiz ve Temmuz da keçi ayı. Bakalım nasıl toslaşacaklar? Mutlaka öncesinde alınacak önlemleri yazarım. Temmuz’a kadar gündemimiz çok kalabalık. Nisan’ın ilk yarısı bahar tatilindeyim. Mayıs ayında Çin astrolojisi ve I Ching eğitimimiz var. Detaylarını websitemizden öğrenebilirsiniz. Bir de belli bir yol almış öğrencilerimiz Temmuz ayında Master Lo ile yapacağımız egzersiz günlerine, İleri Seviye Feng Shui eğitimine hazırlanıyorlar. Onu Antalya’da yapacağız.

Şimdiden yazın ve güzel günlerin hayaliyle mutlu kalın. Baharın değişim ve dönüşüm gücünün keyfine varın.

2015 enerji tablosu.001

No Comments

Post A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Barkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Termal Etiket Eco Termal etiket, yüzeyinde hami bir katman bulunmayan miktar çeşididir. Kumbara üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı beraberlik birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir dahi bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Bu termal etiketlere yumruk termal olarak (ısıyla) yapılır ve yerde yüzden ribon kullanılmaz. Ribon kullanımı olmadığı için tahakküm maliyeti sıfıra yakındır.
Dijital Baskı ve baskı etiketi teknolojileri geliştikçe firmaların büyük ebatlı etiket ihtiyaçlarına da dijital çözümler sunulmaya başlamıştır. Böylece, birbirinden canlı renklerin ve kusursuz çizgilerin hakimiyetindeki büyük ebatlı dijital baskı etkileri; kurumsal firmaların reklam kampanyalarındaki en iddialı unsurlarına dönüşmüştür.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Botoks esas olarak ciltte kırışık azaltmak amacıyla çok yaygın kullanılmaktadır ve tehlikeli bir yan etkisi bilinmemektedir. Mide botoksu uygulaması ise standart bir endoskopik işlem olduğundan literatürde bildirilmiş önemli bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı olanlar ve botoksa karşı alerjisi olan kişilerde işlemin uygulanması uygun değildir. Botoks işlemleri genel olarak estetik operasyonlarda, ciltteki kırışıklıkları azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu noktada hem estetik, hem de obezite tedavisi amaçlı yapılan botoks uygulamalarının uygun hastalara yapıldığında bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı yaşayan, botoks alerjisi olduğunu düşünen ve gastrit, ülser vb. mide rahatsızlığı olan hastalar durumlarının hekimlerine belirtmeli ve gerekli tetkiklerin yapıldığına dikkat etmelidir. Bunun yanı sıra hastaların botoks uygulaması yaptırırken tecrübeli bir hekim ve tam donanımlı bir hastane tercih etmeleri büyük önem taşımaktadır.

Nasıl uygulanır?

Anestezi Hekimi eşliğinde endoskopik yöntemle kesisiz olarak mideye ulaşılır ve mide içerisinde ortalama 20 noktaya yapılan Botulinum toksini sayesinde uzun açlık süresi, geç acıkma, iştah kontrolü ve çabuk doyma gibi etkiler kazandırılan hasta hızla kilo verir.

İşlem endoskopik yolla, ameliyat riskine girmeden ve özel bir hazırlığa gerek duyulmadan yapılabilmekte ve 10-15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanabilmektedir. 1-2 saat sonra kişi sosyal yaşantısına dönebilir.

Mide botoksu sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Fastfood gibi hızlı tüketilen gıdalar, asitli içecekler tüketilmesi zararlıdır. Botoks uygulanan hastalar daha geç acıkmakta, daha az porsiyonlarla doymakta, daha erken tokluk hissetmektedir.

Mide Botoksu Kimler için Uygundur?

Mide botoksu aslında kilo vermek isteyen herkese uygulanabilir. Bu işlem bir ameliyat değildir. Ancak hasta seçimi önemlidir. Vücut kitle indeksi 40’ın üzerinde olan ve ameliyat ile başarı elde edilebilecek hastalarda mide botoksunun çok faydalı olmayacağını söylemek gerekir. Bu noktada fazla kiloları olan ama ameliyat edilecek kadar da obez olmayan ve kilo vermek isteyen hastalar ideal hasta grubunu oluşturur. Midesinde ülser veya gasrit olan hastalarda ise öncelikle bu hastalıkların uygun tedavisi gerçekleştirildikten sonra mide botoksu uygulanabilir.

Botoks esas olarak ciltte kırışık azaltmak amacıyla çok yaygın kullanılmaktadır ve tehlikeli bir yan etkisi bilinmemektedir. Mide küçültme ameliyatı uygulaması ise standart bir endoskopik işlem olduğundan literatürde bildirilmiş önemli bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı olanlar ve botoksa karşı alerjisi olan kişilerde işlemin uygulanması uygun değildir. Botoks işlemleri genel olarak estetik operasyonlarda, ciltteki kırışıklıkları azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu noktada hem estetik, hem de obezite tedavisi amaçlı yapılan botoks uygulamalarının uygun hastalara yapıldığında bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı yaşayan, botoks alerjisi olduğunu düşünen ve gastrit, ülser vb. mide rahatsızlığı olan hastalar durumlarının hekimlerine belirtmeli ve gerekli tetkiklerin yapıldığına dikkat etmelidir. Bunun yanı sıra hastaların botoks uygulaması yaptırırken tecrübeli bir hekim ve tam donanımlı bir hastane tercih etmeleri büyük önem taşımaktadır.

Mide Küçültme Ameliyatı Olmanın Faydaları?

Bu ameliyat ile vücuttaki fazla kilonun ortalama %60'ı oldukça kısa sürede kolaylıkla verilir. Mide bağırsak sistemindeki yiyecek geçiş sisteminde bir değişikliğe gerek kalmaz. Mide küçültme ameliyatından sonra metabolik bozukluklar daha çabuk sürede düzelir.

Mide botoksu sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Tüp mide ameliyatı kapalı yapıldığı için, ameliyat sonrası ağrı çok azdır ve estetik sonuçlar da oldukça başarılıdır. Fotoğrafta ameliyat olan bir hastanın ameliyattan 10gün sonrası durumu paylaşılmış, birkaç ay sonra da bu çizgiler de hemen hemen kaybolmuştur. Hastalar, ameliyat sonrası hemen ayağa kalkabilir ve 3. günde evlerinde, 6 ila 7. günde de işlerine dönebilirler

Mide Botoksu Kimler için Uygundur?

Mide Kelepçesi Ameliyatı: Bu operasyonda tüp mide ameliyatından farklı olarak, mide kelepçesi ameliyatının geri dönüşü mümkündür. Midenin üst kısmındaki cep daha küçüktür ve gıdalar tüketildiğinde bu cep hemen dolduğundan dolayı tokluk daha çabuk hissedilir. Hasta istediği kiloya eriştiğinde isterse gastrik bandı çıkartılır.