Feng Shui Turkey | Nisan
1253
post-template-default,single,single-post,postid-1253,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Nisan

05 Nis Nisan

Bugün 5 Nisan. Neşe doluyor insan. Bugün itibariyle Çin takviminde Nisan ayına girdik. Çin takviminde aylar bizdeki gibi ayın 1’i ile başlamıyor. Mevsimler de tam bizdeki gibi değil. Yeni sene ilkbahar ile başlıyor. Doğanın canlanmasıyla.

Aslında çok anlamlı. İlkbaharın ilk ayı Şubat olarak geçiyor. İkinci ve ilkbaharın elementi ağacın en kuvvetli olduğu ay, Mart. Üçüncü ve ağaç elementinin artık yerini yavaş yavaş ateş, yani yaz mevsimine bırakacağı ay Nisan. Nisan bir toprak ayı. Yaza geçiş. Çin takviminde mevsim geçişleri hep toprak aylarıdır. Bu sene Çin takviminde köpek yılı olarak geçmekte. Bu köpek bize sadık ve laf dinleyen bir köpek mi, yoksa bizi ısırmaya mı geliyor? İşte bu ay ak mı kara mı anlayacağız. Çünkü ejderha ayı olan Nisan, köpek ile birebir zıt. Zıt dediğimizde genelde pek pozitif şeyler çağrıştırmaz. Neşe doluyor insan diye başladım ama bugün harika havanın dışında hiç de neşe dolmadık. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’ni basan bir öğretim görevlisi 4 kişiyi öldürdü ve birkaç kişiyi yaraladı. İstanbul Gaziosmanpaşa’ya taşınan Taksim İlk yardım Hastanesi ise cayır cayır yanmakta. Hastaları dışarı taşımakla meşguller. Bir yanda malum çatışmalar sürüyor zaten. Yani pek de neşeli bir gün ile başlamadık aya. Umuyoruz ki ilerideki günler daha güzel, daha içimizi mutlulukla dolduracak cinsten olur.

Bu ay özellikle Çin astroloji tablosunda toprak elementi fazla olanlar dikkat etmeli. Çünkü toprak elementinin fazlası endişe yaratıyor ve çeşitli rahatsızlıklara sebebiyet veriyor. Bunların başında mide, dalak, pankreas ve hücreler geliyor. Köpek yılında, Ekim ya da Nisan ayında doğanlar, sabah ya da akşam 7-9 arası doğmuş olanları çok hareketli, türbülanslı bir ay bekliyor. Koruma için lütfen yanlarından tavşan burcu sembollerini eksik etmesinler. Hava güzelleşti diye havaya girip riskli işlere kalkışmasınlar. Bungee jumping, uçmak, hızlı araba kullanmak, telefona bakarak araba kullanmak, yürümek, lütfen biraz daha dikkat ve önemli işlerinizi en azından Mayıs’ın 5’inden sonrasına bırakın. Özellikle dikkat edeceğiniz günler 6, 12, 18, 24, 30 Nisan. Kuzeybatı ve Kuzey yönleri bu ay dikkat edilmesi gereken yönler. Ne yapabiliriz? Kuzeyde zaten senelik enerjileri dengelemek için metal rüzgar çanı önermiştik. Bir tane de bu ay için kuzeybatıya koyun. Kuzeybatıda İstanbul var. Kuzeybatı bu ay deprem için de risk taşıyan bir alan. Dünyanın ya da memleketimizin, coğrafyamızın kuzeybatı yönlerine dikkat.

Artık güzel havaların bize güzellikler, mutluluklar getirmesini diliyor, doya doya coşku ile yaşayacağımız baharları, yazları bekliyoruz. Hepinize sağlıklı, mutlu günler.

Tavşan almak için, rüzgar çanı almak için www.fengshuidukkani.com

No Comments

Post A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.