Feng Shui Turkey | Nisan
1253
post-template-default,single,single-post,postid-1253,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Nisan

05 Nis Nisan

Bugün 5 Nisan. Neşe doluyor insan. Bugün itibariyle Çin takviminde Nisan ayına girdik. Çin takviminde aylar bizdeki gibi ayın 1’i ile başlamıyor. Mevsimler de tam bizdeki gibi değil. Yeni sene ilkbahar ile başlıyor. Doğanın canlanmasıyla.

Aslında çok anlamlı. İlkbaharın ilk ayı Şubat olarak geçiyor. İkinci ve ilkbaharın elementi ağacın en kuvvetli olduğu ay, Mart. Üçüncü ve ağaç elementinin artık yerini yavaş yavaş ateş, yani yaz mevsimine bırakacağı ay Nisan. Nisan bir toprak ayı. Yaza geçiş. Çin takviminde mevsim geçişleri hep toprak aylarıdır. Bu sene Çin takviminde köpek yılı olarak geçmekte. Bu köpek bize sadık ve laf dinleyen bir köpek mi, yoksa bizi ısırmaya mı geliyor? İşte bu ay ak mı kara mı anlayacağız. Çünkü ejderha ayı olan Nisan, köpek ile birebir zıt. Zıt dediğimizde genelde pek pozitif şeyler çağrıştırmaz. Neşe doluyor insan diye başladım ama bugün harika havanın dışında hiç de neşe dolmadık. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’ni basan bir öğretim görevlisi 4 kişiyi öldürdü ve birkaç kişiyi yaraladı. İstanbul Gaziosmanpaşa’ya taşınan Taksim İlk yardım Hastanesi ise cayır cayır yanmakta. Hastaları dışarı taşımakla meşguller. Bir yanda malum çatışmalar sürüyor zaten. Yani pek de neşeli bir gün ile başlamadık aya. Umuyoruz ki ilerideki günler daha güzel, daha içimizi mutlulukla dolduracak cinsten olur.

Bu ay özellikle Çin astroloji tablosunda toprak elementi fazla olanlar dikkat etmeli. Çünkü toprak elementinin fazlası endişe yaratıyor ve çeşitli rahatsızlıklara sebebiyet veriyor. Bunların başında mide, dalak, pankreas ve hücreler geliyor. Köpek yılında, Ekim ya da Nisan ayında doğanlar, sabah ya da akşam 7-9 arası doğmuş olanları çok hareketli, türbülanslı bir ay bekliyor. Koruma için lütfen yanlarından tavşan burcu sembollerini eksik etmesinler. Hava güzelleşti diye havaya girip riskli işlere kalkışmasınlar. Bungee jumping, uçmak, hızlı araba kullanmak, telefona bakarak araba kullanmak, yürümek, lütfen biraz daha dikkat ve önemli işlerinizi en azından Mayıs’ın 5’inden sonrasına bırakın. Özellikle dikkat edeceğiniz günler 6, 12, 18, 24, 30 Nisan. Kuzeybatı ve Kuzey yönleri bu ay dikkat edilmesi gereken yönler. Ne yapabiliriz? Kuzeyde zaten senelik enerjileri dengelemek için metal rüzgar çanı önermiştik. Bir tane de bu ay için kuzeybatıya koyun. Kuzeybatıda İstanbul var. Kuzeybatı bu ay deprem için de risk taşıyan bir alan. Dünyanın ya da memleketimizin, coğrafyamızın kuzeybatı yönlerine dikkat.

Artık güzel havaların bize güzellikler, mutluluklar getirmesini diliyor, doya doya coşku ile yaşayacağımız baharları, yazları bekliyoruz. Hepinize sağlıklı, mutlu günler.

Tavşan almak için, rüzgar çanı almak için www.fengshuidukkani.com

No Comments

Post A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Barkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Termal Etiket Eco Termal etiket, yüzeyinde hami bir katman bulunmayan miktar çeşididir. Kumbara üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı beraberlik birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir dahi bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Bu termal etiketlere yumruk termal olarak (ısıyla) yapılır ve yerde yüzden ribon kullanılmaz. Ribon kullanımı olmadığı için tahakküm maliyeti sıfıra yakındır.
Dijital Baskı ve baskı etiketi teknolojileri geliştikçe firmaların büyük ebatlı etiket ihtiyaçlarına da dijital çözümler sunulmaya başlamıştır. Böylece, birbirinden canlı renklerin ve kusursuz çizgilerin hakimiyetindeki büyük ebatlı dijital baskı etkileri; kurumsal firmaların reklam kampanyalarındaki en iddialı unsurlarına dönüşmüştür.