Feng Shui Turkey | Önümüz yaz, şimdi güzelliğinizi ortaya çıkarmanın tam zamanı!
1168
post-template-default,single,single-post,postid-1168,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Önümüz yaz, şimdi güzelliğinizi ortaya çıkarmanın tam zamanı!

26 May Önümüz yaz, şimdi güzelliğinizi ortaya çıkarmanın tam zamanı!

Eski Çin tıp kitapları mevsimlerin gereklerine göre yaşamanın bedeni koruduğunu söyler. O zaman niye biz de ona göre hareket etmiyoruz? Derler ki baharda dışarı açıl, hareket et. Kabuğundan sıyrıl. Uzun uzun gerin, saçlarını karıştır, bedenini gevşet, bu zihnini canlandıracaktır. Yaşam ver, elinden alma, cezalandırma. Değil mi ki bu zamanda tohumlar yeşeriyor? Demek ki can vereceksin, can almayacaksın. Gece geç yat, erken kalk. Bu gücü biriktirmezsen karaciğerin zarar görür ve yazın hasta olursun.

Ardından yaz geliyor, ki bu Çin takviminde Mayıs, Haziran, Temmuz aylarıdır. Meyvaların olgunlaştığı, çiçeklerin güzelliklerinin doruğa çıktığı zamandır. Gelişimin zirvesidir. Burada enerjiniz dışarı akmalıdır. Güneşin fazlalığını sorun etme, tüm canlıların ona ihtiyacı var. Zihnine öfkenin sahip olmasına izin verme. Geç yat, erken kalk. Güzelliği teşvik et, şıklığın ile göz kamaştır. Ateşini zamanında akıtmazsan sonbaharda ateşlenir, kış gün dönümüne kadar hastalanırsın.

Sonbaharın üç ayı almak ve denge kurmak üzerine kuruludur. Sonbaharda gelişme ve büyüme azalır, bitkiler kurur. Doğada birçok canlının ölme zamanıdır. Zihnin huzurlu ve sakin olsun. Temkinli ol, iradeni güçlü tut. Bu kendini dizginleme zamanı. Manevi enerjini topla ve isteklerini dizginle. Aklını dışarı yönlendirme. Zorluklar karşısında dimdik dur. Bu enerjiye ters düştüğünde akciğerlerin zarar görür. Kış aylarında hazımsızlığa neden olur. Gıdalardan yararlı besinleri yeterince alamazsın. Tavuklar gibi erken yat ve erken uyan.

Kış ise depolama ve koruma zamanı. Gereksiz yere dışarı çıkma. İçine kapan, sanki saklı niyetlerin varmış gibi. Yang enerjiyi rahatsız etme. Yin enerjilerin hakimiyetine izin ver. Erkenden yat ve geç kalk. Güneş çıkıncaya kadar bekle. Soğuktan kaçın, sıcaklık ara. Terlememeye bak. Yoksa hızlı enerji kaybına yol açarsın. Kendini koru ve kapan. Yoksa böbreklerin zarar görür. Değil mi ki birçok canlı kış uykusuna çekiliyor? Kış enerjisine uyum sağlayamazsan ilkbaharda enerjin, oluşumu desteklemek için  yetersiz kalacaktır.

Yazın tadını çıkarın, güzelleşin, süslenin, tavus kuşları gibi kabarın.

Havaya mı girmek istiyorsunuz? O zaman gençliğimden bu şarkı size gelsin. Glamour Girl by Louie Austen http://bit.ly/2r3ko6o

Esra Koyuncu

No Comments

Post A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Barkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Termal Etiket Eco Termal etiket, yüzeyinde hami bir katman bulunmayan miktar çeşididir. Kumbara üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı beraberlik birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir dahi bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Bu termal etiketlere yumruk termal olarak (ısıyla) yapılır ve yerde yüzden ribon kullanılmaz. Ribon kullanımı olmadığı için tahakküm maliyeti sıfıra yakındır.
Dijital Baskı ve baskı etiketi teknolojileri geliştikçe firmaların büyük ebatlı etiket ihtiyaçlarına da dijital çözümler sunulmaya başlamıştır. Böylece, birbirinden canlı renklerin ve kusursuz çizgilerin hakimiyetindeki büyük ebatlı dijital baskı etkileri; kurumsal firmaların reklam kampanyalarındaki en iddialı unsurlarına dönüşmüştür.