Feng Shui Turkey | Temmuz Ayına Dikkat
707
post-template-default,single,single-post,postid-707,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Temmuz Ayına Dikkat

17 Haz Temmuz Ayına Dikkat

Bu sene Çin takviminde keçi yılı olarak geçiyor. Sene başında paylaştığımız öngörülerde seneyi temsil eden ağaç ve toprak elementlerinin birbirleriyle anlaşmadığına, bu nedenle de huzur dolu bir sene olmayacağına dikkatinizi çekmiştik. Neyse ki seneyi temsil eden ağaç elementi yin yang dengesinde yin tarafında kalıyor. Yang ağaç sert, inatçı, kendinden ödün vermek istemiyor. Aynı 2014’teki gibi. Nitekim geçen sene gerginliklerin had safhada olduğu bir sene yaşadık. Ancak bu sene yin daha yumuşak mizaçlı olduğundan uzlaşmaya, anlaşmaya çok daha açık.

Bu senenin başında en zor ayların Temmuz, Ekim ve Ocak 2016 olacağını belirtmiştik. İşte şimdi Temmuz ayına yaklaşıyoruz. Çin takviminde Temmuz ayına 7 Temmuz’da giriliyor.

Türkiye’de yeni hükümetin kurulacağı bu ayda uzlaşmacı yin ağacın kendini göstermesini ve tüm memleketimize hayırlı sonuçlar getirmesini diliyoruz.

17’sinde Ramazan bayramı başlıyor. Milletçe sokağa döküleceğiz. Eş, dost, akraba ziyaretlerimiz olacak. Uzun yola gideceklere özellikle dikkatli olmalarını tavsiye ediyoruz. Çünkü Temmuz ayı keçi ayı ve keçi toprak elementi. Elementler döngüsünde yazın ateşi toprağı güçlendiriyor. Bu nedenle en güçlü toprak elementi Temmuz ayında olur. Bu toprak kuru, çünkü bu sene hiç su elementi yok. Toprak yol demek. Tarihte en ciddi trafik kazaları toprağın kuru olduğu bu yıllarda olmuştur. Yorgun, uykusuz araba kullanmayın. Sık sık mola verin. Riskli sollamalardan kaçının. Lütfen bu ay ekstra dikkatli olun. Ayrıca direkt olarak güneybatıya seyahat edeceklere bir uyarı. Bu sene güneybatı Grand Duke yönü. Yani o taraflarda enerjiler biraz hassas.

Sağlıkla ilgili …Keçi toprak elementi olduğundan bu sene kanser, obezite ve şeker hastalıklarının artacağını söylemiştik. Özellikle Temmuz, Ekim ve Ocak 2016’da etkisi bir kat daha artıyor. Bu nedenle bol antioksidan ve Omega 3 alarak bedeninize yardımcı olabilirsiniz. Mevsim itibarıyle deniz, güneş ve açık havayla temasın artması olumlu tabii. Ama şehirde yaşıyorsanız ve denize girmeniz mümkün değilse o zaman mutlaka Himalaya tuzu ile banyo yapmanızı ve bu şekilde vücudunuzu dengelemenizi öneririz. Karbonhidrat ve şekerden uzak durun. Mevsiminde yetişen meyva sebzeleri tercih edin.

Bu sene keçi, öküz ve köpek yılında doğanlar mutlaka birer at sembolü taşımalılar. Çünkü keçi yılında bu burçlar zıtlık yaşıyorlar ve at burcu onlar için koruyucu konumunda. Aynı şekilde Temmuz, Ekim ve Ocak ayı doğumlular için de zıt bir sene. Zıtlıklar sağlığı ve ilişkileri etkileyebilir. Bu ay etkisi bir kat daha arttığı için özellikle dikkat edilmeli. Kışın çok sevilen at burcu bilekliğinin yazlık rengini gördünüz mü? www.fengshuidukkani.com‘dan mutlaka bakın. Yanık tende çok hoş duruyor.

Hangi yılda doğduğunuzu öğrenmek için tıklayın.

At sembolü almak için tıklayın.

Feng Shui enerjilerine gelince, bu ay özellikle batı yönüne çok dikkat etmek lazım. Uçan yıldız teorisine göre bu ay merkezde 9 var. 9 mutlu olaylar ve gelecek bereketi temsil ediyor. Sene başında batıya oturan 5 yıldızı olumsuz etkiler taşıyor. Temmuz ayında ise bu etki bir kat daha artıyor. O nedenle evlerin ve ofislerin batısına sene başında metal rüzgar çanı astırmıştık. Metal rüzgar çanları olumsuz enerjiyi dağıtması bakımından faydalı. Eğer henüz asmadıysanız bu ay mutlaka asın. Eğer söz dinleyip astıysanız tebrik ediyoruz. Buna ek olarak Temmuz ayında batı yönüne bir çanak içinde durgun bir su da koyabilirsiniz. Lütfen ay boyunca periyodik olarak bu suyu tazeleyin. Batıdan sonraki en hassas alanlar güneydoğu ve kuzeyde. Güneydoğuda giriş, yatak odası gibi önemli bir alanınız varsa bu ay hastalıklar artabilir. Aman dikkat. Bu alana da rüzgar çanı asabilirsiniz.

Rüzgar çanları ve diğer koruma ürünleri için www.fengshuidukkani.com‘a bakabilirsiniz.

 

 

2 Comments
 • erdal akyol
  Posted at 23:14h, 20 Temmuz Cevapla

  çok faydalı bilgiler esra hanım teşekür ederim raymon lo geldiği zaman misafir olarak gelip astrolojik bakım yapabilirmiyim başka türlü eğitim için esnaf olduğum için zamanım yok teşekürler

  • Esra Koyuncu
   Posted at 19:37h, 02 Ekim Cevapla

   Tabii Erdal Bey, info@esrakoyuncu.com adresimden iletişime geçerek Raymond Lo’dan astroloji seansı için randevu alabilirsiniz. 21-28 Kasım tarihlerinde eğitimimiz olacak.

Post A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Barkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Termal Etiket Eco Termal etiket, yüzeyinde hami bir katman bulunmayan miktar çeşididir. Kumbara üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı beraberlik birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir dahi bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Bu termal etiketlere yumruk termal olarak (ısıyla) yapılır ve yerde yüzden ribon kullanılmaz. Ribon kullanımı olmadığı için tahakküm maliyeti sıfıra yakındır.
Dijital Baskı ve baskı etiketi teknolojileri geliştikçe firmaların büyük ebatlı etiket ihtiyaçlarına da dijital çözümler sunulmaya başlamıştır. Böylece, birbirinden canlı renklerin ve kusursuz çizgilerin hakimiyetindeki büyük ebatlı dijital baskı etkileri; kurumsal firmaların reklam kampanyalarındaki en iddialı unsurlarına dönüşmüştür.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Botoks esas olarak ciltte kırışık azaltmak amacıyla çok yaygın kullanılmaktadır ve tehlikeli bir yan etkisi bilinmemektedir. Mide botoksu uygulaması ise standart bir endoskopik işlem olduğundan literatürde bildirilmiş önemli bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı olanlar ve botoksa karşı alerjisi olan kişilerde işlemin uygulanması uygun değildir. Botoks işlemleri genel olarak estetik operasyonlarda, ciltteki kırışıklıkları azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu noktada hem estetik, hem de obezite tedavisi amaçlı yapılan botoks uygulamalarının uygun hastalara yapıldığında bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı yaşayan, botoks alerjisi olduğunu düşünen ve gastrit, ülser vb. mide rahatsızlığı olan hastalar durumlarının hekimlerine belirtmeli ve gerekli tetkiklerin yapıldığına dikkat etmelidir. Bunun yanı sıra hastaların botoks uygulaması yaptırırken tecrübeli bir hekim ve tam donanımlı bir hastane tercih etmeleri büyük önem taşımaktadır.

Nasıl uygulanır?

Anestezi Hekimi eşliğinde endoskopik yöntemle kesisiz olarak mideye ulaşılır ve mide içerisinde ortalama 20 noktaya yapılan Botulinum toksini sayesinde uzun açlık süresi, geç acıkma, iştah kontrolü ve çabuk doyma gibi etkiler kazandırılan hasta hızla kilo verir.

İşlem endoskopik yolla, ameliyat riskine girmeden ve özel bir hazırlığa gerek duyulmadan yapılabilmekte ve 10-15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanabilmektedir. 1-2 saat sonra kişi sosyal yaşantısına dönebilir.

Mide botoksu sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Fastfood gibi hızlı tüketilen gıdalar, asitli içecekler tüketilmesi zararlıdır. Botoks uygulanan hastalar daha geç acıkmakta, daha az porsiyonlarla doymakta, daha erken tokluk hissetmektedir.

Mide Botoksu Kimler için Uygundur?

Mide botoksu aslında kilo vermek isteyen herkese uygulanabilir. Bu işlem bir ameliyat değildir. Ancak hasta seçimi önemlidir. Vücut kitle indeksi 40’ın üzerinde olan ve ameliyat ile başarı elde edilebilecek hastalarda mide botoksunun çok faydalı olmayacağını söylemek gerekir. Bu noktada fazla kiloları olan ama ameliyat edilecek kadar da obez olmayan ve kilo vermek isteyen hastalar ideal hasta grubunu oluşturur. Midesinde ülser veya gasrit olan hastalarda ise öncelikle bu hastalıkların uygun tedavisi gerçekleştirildikten sonra mide botoksu uygulanabilir.

Botoks esas olarak ciltte kırışık azaltmak amacıyla çok yaygın kullanılmaktadır ve tehlikeli bir yan etkisi bilinmemektedir. Mide küçültme ameliyatı uygulaması ise standart bir endoskopik işlem olduğundan literatürde bildirilmiş önemli bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı olanlar ve botoksa karşı alerjisi olan kişilerde işlemin uygulanması uygun değildir. Botoks işlemleri genel olarak estetik operasyonlarda, ciltteki kırışıklıkları azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu noktada hem estetik, hem de obezite tedavisi amaçlı yapılan botoks uygulamalarının uygun hastalara yapıldığında bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı yaşayan, botoks alerjisi olduğunu düşünen ve gastrit, ülser vb. mide rahatsızlığı olan hastalar durumlarının hekimlerine belirtmeli ve gerekli tetkiklerin yapıldığına dikkat etmelidir. Bunun yanı sıra hastaların botoks uygulaması yaptırırken tecrübeli bir hekim ve tam donanımlı bir hastane tercih etmeleri büyük önem taşımaktadır.

Mide Küçültme Ameliyatı Olmanın Faydaları?

Bu ameliyat ile vücuttaki fazla kilonun ortalama %60'ı oldukça kısa sürede kolaylıkla verilir. Mide bağırsak sistemindeki yiyecek geçiş sisteminde bir değişikliğe gerek kalmaz. Mide küçültme ameliyatından sonra metabolik bozukluklar daha çabuk sürede düzelir.

Mide botoksu sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Tüp mide ameliyatı kapalı yapıldığı için, ameliyat sonrası ağrı çok azdır ve estetik sonuçlar da oldukça başarılıdır. Fotoğrafta ameliyat olan bir hastanın ameliyattan 10gün sonrası durumu paylaşılmış, birkaç ay sonra da bu çizgiler de hemen hemen kaybolmuştur. Hastalar, ameliyat sonrası hemen ayağa kalkabilir ve 3. günde evlerinde, 6 ila 7. günde de işlerine dönebilirler

Mide Botoksu Kimler için Uygundur?

Mide Kelepçesi Ameliyatı: Bu operasyonda tüp mide ameliyatından farklı olarak, mide kelepçesi ameliyatının geri dönüşü mümkündür. Midenin üst kısmındaki cep daha küçüktür ve gıdalar tüketildiğinde bu cep hemen dolduğundan dolayı tokluk daha çabuk hissedilir. Hasta istediği kiloya eriştiğinde isterse gastrik bandı çıkartılır.