Feng Shui Turkey | Yeni Yılda Enerjimizi Artırmak için Neler Yapabiliriz?
905
post-template-default,single,single-post,postid-905,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Yeni Yılda Enerjimizi Artırmak için Neler Yapabiliriz?

02 Oca Yeni Yılda Enerjimizi Artırmak için Neler Yapabiliriz?

TEMİZLİK Öncelikle güzel bir temizliğe ne dersiniz? Yeni enerjilere yer açmak için eskilerden kurtulmak gerek. Herşeyin altını üstüne getirelim. Kullanmadıklarımızı verelim. Eski, kırık, dökük, modası geçmiş, işlemeyen hiçbir şey kalmasın etrafımızda. Temiz bir sayfa açalım.

DÜZEN Dağınık ev, dağınık kafa demek. Dolapları açtığımızda eşyalar üzerimize yıkılmasın. Ivırlar,zıvırlar, her yer eşya dolu…Ruhunuza neden kasvet bastığı belli. Hemen yeni düzeninizi kurmaya başlayın. Kutular, saklama kapları, o kadar güzel çözümler var ki şimdi.

DEĞİŞİKLİK Hayatınıza hareket gelsin istiyorsunuz. Neden evinizden başlamıyorsunuz? Ufak tefek değişiklikler enerjileri anında harekete geçirir. Duvarlarınızdan birini şimdiye kadar cesaret edemediğiniz bir renge boyamak, yeni vazolar, taze çiçekler, koltukların yerini, örtülerini değiştirmek, yeni yastıklar, yeni nevresim takımları, bir köşeyi ayna ve çiçeklerle canlandırmak. Haydi, durmayın…

ŞELALELER Tatlı bir huzur dolsun evinizin içine. Su sesi dinlendirir, rahatlatır. Bütün günün yorgunluğu suyun sesi ile bir anda yok olur. Bu sene bereketinizi aktive etmek için evinizin güneybatısında kullanın.

MÜZİK Müzik ruhun gıdasıdır diye boşuna dememişler. Sevdiğiniz parça evinizin enerjisini nasıl değiştiriyor izleyin. Gözünüzü kapayın, melodi alıp sizi götürsün. Ses aynı zamanda bir terapi şeklidir. Kendi müziğinizi kendiniz yaratabilirsiniz. Yazın denizden topladığınız kabukların sesi, meltemde sallanan bir rüzgar çanı, hatta şehrin ortasında oturanlara deniz, kuş, yağmur sesi CD’leri…

SEMBOLLER Klasik Feng Shui’de öncelik evin oryantasyonu ve yerleşimindedir. Yine de binlerce yıldır kullanılan sembollerin gücü yadsınamaz.
o Romantik arayışlar ve ilişkileri güçlendirmek için: “Çifte Mutluluk” sembolü, lotus çiçeği, mandarin ördekleri
o Sınavlara hazırlananlara, akademik çalışmalar yapanlara pagoda
o Bereket için 8 rakamı, şans paraları, balıklar
o Güç elde etmek için ejderha
o Uzun ömür için kaplumbağa, sedir ağacı, turna kuşu
o Kötü enerjilerden korunmak için Ba Gua aynası, Kilin, Fu köpekleri

DOĞAYA YAKIN OLMAK Enerjimizi yükseltmenin garantili yolu. Açık havada geçirdiğimiz saatleri arttırmak, suların, ağaçların yakınında olmak, toprakla uğraşmak, çiçek yetiştirmek, bir hayvan beslemek.

DOĞAL ÜRÜNLER İnsan vücudu kendi ile uyumlu olmayanı hisseder, tepki verir. Evimizde, giysilerimizde, besinlerimizde mümkün olduğu kadar doğal ürünleri kullanalım.

• ÇEVRE BİLİNCİ Feng Shui’nin özünde doğa ile uyum, doğanın kurallarına saygı yatar. Yaşam şeklimizi, tüketim alışkanlıklarımızı tekrar bir gözden geçirsek? Daha fazla su, enerji tasarrufu yapabilir miyiz? Daha az kimyasal kullanabilir miyiz? Neleri geri dönüştürebiliriz? Her yere araba ile gideceğimize yürüyebilir miyiz? Hayatımızı sadeleştirmenin, bütünün bir parçası olduğumuzu farketmenin enerji seviyemizi bir basamak üste taşıyacağı kesin.

• EVİMİZİ DAHA YAKINDAN TANIMAK Feng Shui ile evinizin enerji haritasını çıkartabilirsiniz. Evinizin güçlü ve zayıf noktalarını tanımak, evinizi buna göre düzenlemek yaşamınızda ulaşmak istedikleriniz için size gereken enerjiyi sağlayabilir. Özellikle yeni bir eve ya da ofise geçmeden, ya da bir projeye yeni başlarken bu çalışmayı yapmak en iyisi.

Esra Koyuncu

No Comments

Post A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Barkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Termal Etiket Eco Termal etiket, yüzeyinde hami bir katman bulunmayan miktar çeşididir. Kumbara üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı beraberlik birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir dahi bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Bu termal etiketlere yumruk termal olarak (ısıyla) yapılır ve yerde yüzden ribon kullanılmaz. Ribon kullanımı olmadığı için tahakküm maliyeti sıfıra yakındır.
Dijital Baskı ve baskı etiketi teknolojileri geliştikçe firmaların büyük ebatlı etiket ihtiyaçlarına da dijital çözümler sunulmaya başlamıştır. Böylece, birbirinden canlı renklerin ve kusursuz çizgilerin hakimiyetindeki büyük ebatlı dijital baskı etkileri; kurumsal firmaların reklam kampanyalarındaki en iddialı unsurlarına dönüşmüştür.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Botoks esas olarak ciltte kırışık azaltmak amacıyla çok yaygın kullanılmaktadır ve tehlikeli bir yan etkisi bilinmemektedir. Mide botoksu uygulaması ise standart bir endoskopik işlem olduğundan literatürde bildirilmiş önemli bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı olanlar ve botoksa karşı alerjisi olan kişilerde işlemin uygulanması uygun değildir. Botoks işlemleri genel olarak estetik operasyonlarda, ciltteki kırışıklıkları azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu noktada hem estetik, hem de obezite tedavisi amaçlı yapılan botoks uygulamalarının uygun hastalara yapıldığında bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı yaşayan, botoks alerjisi olduğunu düşünen ve gastrit, ülser vb. mide rahatsızlığı olan hastalar durumlarının hekimlerine belirtmeli ve gerekli tetkiklerin yapıldığına dikkat etmelidir. Bunun yanı sıra hastaların botoks uygulaması yaptırırken tecrübeli bir hekim ve tam donanımlı bir hastane tercih etmeleri büyük önem taşımaktadır.

Nasıl uygulanır?

Anestezi Hekimi eşliğinde endoskopik yöntemle kesisiz olarak mideye ulaşılır ve mide içerisinde ortalama 20 noktaya yapılan Botulinum toksini sayesinde uzun açlık süresi, geç acıkma, iştah kontrolü ve çabuk doyma gibi etkiler kazandırılan hasta hızla kilo verir.

İşlem endoskopik yolla, ameliyat riskine girmeden ve özel bir hazırlığa gerek duyulmadan yapılabilmekte ve 10-15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanabilmektedir. 1-2 saat sonra kişi sosyal yaşantısına dönebilir.

Mide botoksu sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Fastfood gibi hızlı tüketilen gıdalar, asitli içecekler tüketilmesi zararlıdır. Botoks uygulanan hastalar daha geç acıkmakta, daha az porsiyonlarla doymakta, daha erken tokluk hissetmektedir.

Mide Botoksu Kimler için Uygundur?

Mide botoksu aslında kilo vermek isteyen herkese uygulanabilir. Bu işlem bir ameliyat değildir. Ancak hasta seçimi önemlidir. Vücut kitle indeksi 40’ın üzerinde olan ve ameliyat ile başarı elde edilebilecek hastalarda mide botoksunun çok faydalı olmayacağını söylemek gerekir. Bu noktada fazla kiloları olan ama ameliyat edilecek kadar da obez olmayan ve kilo vermek isteyen hastalar ideal hasta grubunu oluşturur. Midesinde ülser veya gasrit olan hastalarda ise öncelikle bu hastalıkların uygun tedavisi gerçekleştirildikten sonra mide botoksu uygulanabilir.

Botoks esas olarak ciltte kırışık azaltmak amacıyla çok yaygın kullanılmaktadır ve tehlikeli bir yan etkisi bilinmemektedir. Mide küçültme ameliyatı uygulaması ise standart bir endoskopik işlem olduğundan literatürde bildirilmiş önemli bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı olanlar ve botoksa karşı alerjisi olan kişilerde işlemin uygulanması uygun değildir. Botoks işlemleri genel olarak estetik operasyonlarda, ciltteki kırışıklıkları azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu noktada hem estetik, hem de obezite tedavisi amaçlı yapılan botoks uygulamalarının uygun hastalara yapıldığında bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı yaşayan, botoks alerjisi olduğunu düşünen ve gastrit, ülser vb. mide rahatsızlığı olan hastalar durumlarının hekimlerine belirtmeli ve gerekli tetkiklerin yapıldığına dikkat etmelidir. Bunun yanı sıra hastaların botoks uygulaması yaptırırken tecrübeli bir hekim ve tam donanımlı bir hastane tercih etmeleri büyük önem taşımaktadır.

Mide Küçültme Ameliyatı Olmanın Faydaları?

Bu ameliyat ile vücuttaki fazla kilonun ortalama %60'ı oldukça kısa sürede kolaylıkla verilir. Mide bağırsak sistemindeki yiyecek geçiş sisteminde bir değişikliğe gerek kalmaz. Mide küçültme ameliyatından sonra metabolik bozukluklar daha çabuk sürede düzelir.

Mide botoksu sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Tüp mide ameliyatı kapalı yapıldığı için, ameliyat sonrası ağrı çok azdır ve estetik sonuçlar da oldukça başarılıdır. Fotoğrafta ameliyat olan bir hastanın ameliyattan 10gün sonrası durumu paylaşılmış, birkaç ay sonra da bu çizgiler de hemen hemen kaybolmuştur. Hastalar, ameliyat sonrası hemen ayağa kalkabilir ve 3. günde evlerinde, 6 ila 7. günde de işlerine dönebilirler

Mide Botoksu Kimler için Uygundur?

Mide Kelepçesi Ameliyatı: Bu operasyonda tüp mide ameliyatından farklı olarak, mide kelepçesi ameliyatının geri dönüşü mümkündür. Midenin üst kısmındaki cep daha küçüktür ve gıdalar tüketildiğinde bu cep hemen dolduğundan dolayı tokluk daha çabuk hissedilir. Hasta istediği kiloya eriştiğinde isterse gastrik bandı çıkartılır.